banner290

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları başladı mı? 2022 Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman? Branş ve kadro dağılımı belli oldu mu?

Sağlık Bakanlığı 85 bin personel alımı başvurularına ilişkin başvuru kılavuzu Bakanlık tarafından yayımlanacak. Kılavuz doğrultusunda branş ve kadro dağılımı da netleşirken Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları kılavuz bilgilerine göre belirtilen tarihler aralığında alınacak. Konu ile ilgili gözler gelecek son dakika açıklamalarına çevrilmiş olup binlerce sağlık çalışanı "Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman; branş ve kadro dağılımı belli oldu mu?" sorusuna yanıt arıyor. İşte Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları, tarihleri, şartları, branş ve kadro dağılımı ile kılavuz bilgileri hakkında son gelişmeler.

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları başladı mı? 2022 Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman? Branş ve kadro dağılımı belli oldu mu?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlık çalışanları için sevindiren haberi sosyal medya hesabından duyurmuştu. Bakanlığın bu yıl 85 bin kadro açtığını duyuran Bakan Koca'nın açıklamasının ardından "Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman; branş ve kadro dağılımı belli oldu mu? Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurusu ne zaman başlıyor?" sorularına yanıt aranmaya başlandı. Binlerce sağlık çalışanının gündeminde yer alan 2022 Sağlık Bakanlığı personel alımı ile ilgili güncel bilgilere bu başlık altından ulaşabilirsiniz.

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURU TARİHLERİ AÇIKLANDI MI?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlık çalışanları için sevindiren haberi sosyal medya hesabından duyurmuştu.

Bakan Koca açıklamasında "Sağlıkta Beyaz Reform'a destek kuvvet, 85 bin yeni çalışma arkadaşı!" ifadelerini kullanan Bakan Koca, görülmemiş bir kadro açıldığına dikkat çekerek "Bakanlığımız, bu yıl 85 bin kadro açıyor. Yeni çalışma arkadaşlarımızın sayısı, bazı ülkelerin nüfusundan fazla! Gözümüz aydın." ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurularına ilişkin bütün detaylar kılavuzun yayınlanması ile birlikte belli olacak. Henüz başvuru tarihleri, başvuru şartları ve hangi branşlarda alım yapılacağına ilişkin detaylar belli olmadı.

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Sağlık Bakanlığı personel alımları başvuru işlemleri pbs.saglik.gov.tr adresi üzerinden geçrekleştirilmektedir. 85 bin personel alımı için başvuru tarihleri duyurulduğunda adaylar buradan sisteme giriş yaparak başvurularını iletebilirler.

Personel Bilgi Sistemine giriş işlemleri e-Devlet üzerinden yapılır. Sağlık çalışanları yine bu ekran üzerinden atama ve kura duyurularına ulaşabilirler.

KILAVUZUN YAYINLANMASI BEKLENİYOR

Sağlık Bakanlığı 85 bin personel alımı detayları, başvuru kılavuzunun açıklanması ile birlikte belli olacak. Kılavuzda başvuru tarihleri, kadro ve branş dağılımları ayrıntılı bir şekilde yer alacak.

Sağlık Bakanlığı, 2021 yılında en çok alımı Hemşire kadrosuna yapmıştı. Bu yılda benzer şekilde branş dağılımlarında Hemşire kadrosunun öne çıkması bekleniyor.

2021 YILINDA EN ÇOK HEMŞİRE ALIMI YAPILDI

Sağlık Bakanlığı 2021 yılında 30 bin sözleşmeli sağlık personeli, 10 bin ise sürekli işçi alımı yapmıştı. Alımlarda KPSS puanı dikkate alınırken en çok alım yapılan kadronun Hemşire olduğu dikkat çekmişti.

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları başladı mı? 2022 Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman; branş ve kadro dağılımı belli oldu mu?

2021 yılında 10.348 Hemşire, 1.600 Ebe, 6.604 Sağlık Teknisyeni/ Teknikeri, psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi alımı yapıldı.

SABAH

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2022, 09:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER