Cumhurbaşkanı Erdoğan oyunu kullandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Erdoğan, ''Bu referandum sıradan bir halk oylaması değil.'' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan oyunu kullandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, diğer seçimlerde olduğu gibi yine oyunu Üsküdar'daki Saffet Çebi İlkokulu'nda kullandı.

 

Eşi Emine Erdoğan'la birlikte sandığa gelen Cumhurbaşkan Erdoğan zarflarını torunuyla birlikte sandığa attı.

 

Erdoğan oy kullanma işlemi sonrası yaptığı açıklama şunları söyledi: Öncelikle bu 16 Nisan, bugünkü halk oylaması, bu referandum, sıradan bir oylama değil. Yani Cumhuriyet tarihimizde birçok parlamenter sisteme yönelik oylamalarımız olmuştur.

 

TÜRKİYE GELECEĞE YÜRÜYECEKTİR

Bu arada bazı halk oylamaları da yaptık ama bu halk oylaması artık Türkiye Cumhuriyetinde yeni yönetim sisteminin, bir değişim, dönüşüm tercihi. Bu değişim dönüşüm tercihinde inanıyorum ki halkımız süratle çok daha hızlı bir kalkınmanın adeta sıçramanın yolunu açmaya inşallah karar verecektir.

 

 

 Bizim çok daha hızlı büyümemiz lazım, çok daha hızlı yürümemiz lazım. İnanıyorum ki milletimiz bugün bu tercihini yurt içinde ve yurt dışında yapmak suretiyle, Türkiye, bu akşam sandıklar açılıp sayım yapılınca, inşallah o beklenen tercihini yapmak suretiyle geleceğe yürüyecektir.  Ben milletimin demokrasideki sağduyusuna, bu sağduyuyla geleceğe yürüyeceğine inanıyorum. Ve milletime en kalbi duygularla şükranlarımı, saygılarımı sunuyorum.

 

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2017, 12:50
YORUM EKLE