banner211

Demirtaş'tan MHP'ye 'koalisyon' tepkisi

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, MHP'yi hedef alarak 'Sizin HDP ile yan yana gelmeniz size şeref kazandırır' dedi...

Demirtaş'tan MHP'ye 'koalisyon' tepkisi

Diyarbakır'da 4 kişinin öldüğü saldırıya ilişkin açıklamada bulunan ve ardından koalisyon ile ilgili değerlendirme yapan HDP EŞ Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, MHP'ye sert göndermelerde bulundu.

 

"BİZ SİLAHLI ÖRGÜT DEĞİLİZ"

HDP'nin silahlı terör örgütü olmadığını belirten Demirtaş, "Birileri iç savaş çıkarmak için harekete geçmiş. Kimlerin elinde silah var iyi biliyoruz. Biz silahlı örgüt filan değiliz, bu saçmalığı bıraksınlar. Her gün cenaze toprağa veriyoruz. Yapamıyorsanız görevi bırakın. Bu ülkeyi yönetecek kadrolar çıkacaktır. Partimizin olgun duruşu olmasaydı, nefes alınamazdı" dedi.

 

"MHP BİZE YAKLAŞIRSA ŞEREF KAZANIR"

MHP'nin HDP ile yan yana gelmeyiz açıklamasını değerlendiren Demirtaş, "Birileri biz HDP'yle yan yana gelmeyiz, yan yana durmayız falan diyor. Sizin HDP ile yan yana durmanız size ancak şeref kazandırır. Bizimle yan yana duranlar onurlu, şerefli duruşumuzdan biraz nasiplenmiş olurlar. Kimse HDP'ye saldırmasın" diye konuştu.

 

"DÜNYA TERSİNE DÖNSE..."

Koalisyon senaryolarına ilişkin konuşan MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Vural, koalisyon için topu AK Parti ve CHP'ye atarken, MHP'li Yusuf Halaçoğlu ise "Dünya tersine döner, HDP ile bir araya gelinmez" demişti.     


KAYNAK-HÜRHABER

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2015, 09:35
YORUM EKLE