banner211

11 Milletvekili Hakkında 14 Yeni Fezleke

HDP ile DBP'li 11 milletvekilinin dokunulmazlıklarının kaldırılması ile ilgili 14 yeni fezleke Türkiye Büyük Millet Meclis'i (TBMM) Başkanlığına gönderildi.

11 Milletvekili Hakkında 14 Yeni Fezleke

TBMM Başkanvekili ile HDP Şanlıurfa Milletvekili Nimetullah Erdoğmuş ve HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç'un da içlerinde olduğu 11 milletvekilinin 14 dokunulmazlık dosyası, Meclis Başkanlığına sunuldu.

Yasama Dokunulmazlığının Kaldırılması Hakkında Cumhurbaşkanlığı Tezkereleri, Türkiye Büyük Millet Meclis'i Başkanlığı tarafından "Gelen Kağıtlar" listesinde yayınlanarak Anayasa ve Adalet Komisyonu Üyelerinden Kurulu Karma Komisyona gönderildi.

İŞTE FEZLEKELERİ KOMİSYONA GÖNDERİLEN VEKİLLER

Erdoğmuş ile Oluç'un yanında fezlekeleri Karma Komisyona gönderilen milletvekilleri: "HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel, HDP Van Milletvekili Sezai Temelli,  HDP Van Milletvekili Muazzez Orhan Işık, HDP Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran, HDP Diyarbakır Milletvekili Dersim Dağ, HDP Diyarbakır Milletvekili Remziye Tosun, HDP Muş Milletvekili Gülüstan Kılıç Koçyiğit, HDP Iğdır Milletvekili Habip Eksik, DBP Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz." Gelen dosyalar içinde Semra Güzel, Sezai Temelli ve Remziye Tosun'un evrakı yer alıyor.

HABER365

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2021, 12:47
YORUM EKLE