banner211

AK Parti, CHP ve MHP teröre ortak bildiri yayınladı

AK Parti CHP ve MHP teröre karşı ortak deklarasyon yayınlayacak. HDP ise Ankara Merasim sokak saldırısında olduğu gibi bildiriye imza koymayacak.

AK Parti, CHP ve MHP teröre ortak bildiri yayınladı

Ankara Kızılay'da 37 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırının ardından AK Parti, CHP ve MHP teröre karşı ortak deklarasyon yayınladı. HDP ise bu bildiriye katılmadı. Bu deklarasyonla terör bir kez daha kınanmış olacak. Bildiride bu saldırının Türkiye'nin bütünlüğüne yönelik bir saldırı olduğu ifade edilecek.

 

HDP İMZA ATMADI

Bildiride ayrıca teröre karşı amasız fakatsız kesin duruş sergilenmesinin altı çizilecek, birlik ve beraberliğe ihtiyaç olduğu vurgulanacak. Daha önce de benzer bir deklarasyon yayınlanmış HDP imza atmamıştı.

 

İŞTE O BİLDİRİ

"Aziz milletimize. 13 Mart günü Ankara'da doğrudan milletimize yönelmiş vahşi terör saldırısı bir kez daha milletimizi ve onun iradesinin temsilcisi olan bizleri derin bir üzüntüye sevk etmiştir. Hayatını kaybeden bu ülkenin evlatları hepimizin evlatlarıdır ve onların acısı aileleri, yakınları, sevenleri kadar milletimizin ortak acısıdır. Terör saldırılarının arkasında Türk milletinin birliğine ve Türkiye Cumhuriyeti'nin bütünlüğüne yönelik tarihi emeller vardır. Terörün kanlı eylemleri ile yapmaya çalıştığı, halkta bezginlik, karamsarlık doğurmak, ortak gelecek duygusuna darbe vurmaktır. Uzun tarihi içinde her türlü sorunu ortak dayanışma, kararlılık, cesaret ile aşan, kaderini kendi azim ve iradesi ile yazan milletimizin terör karşısında da aynı kararlılıkla davranarak terörün amacını boşa çıkarttığını görmek, bu derin acımız karşısında en önemli teselli kaynağımızdır. Millet iradesinin tecelligahı olan TBMM bu konuda üstüne düşen milli sorumluluğun farkında ve şuurundadır. Milli iradeyi temsil etmekten onur duyan bizler, ortak kaderimize ve geleceğimize duyduğumuz derin inançla, teröre karşı sergilenen kararlılığa tercüman olmanın ve müşterek acıyı paylaşmanın her türlü siyasi ve ideolojik aidiyetten daha önemli olduğunu ifade ediyoruz. Karmaşık ve sorunlu bir coğrafyanın parçası olan ülkemizde barışın ve huzurun tesis edilmesi bakımından herkese, her kuruma sorumluluk düştüğünü, olaylar karşısında soğukkanlı tavrın, dikkatli bir dil ve üslubun önemini bu vesile ile vurgulamak isteriz. Milletimizin başı sağolsun."

 

1_1625_2

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2016, 18:38
YORUM EKLE