Areda son seçim anketini yayınladı! Bu pazar seçim olsa kime oy verirsiniz? İşte en kapsamlı anketin sonuçları…

"Bu pazar genel seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?" sorusuna gelen yanıtlarda ilk sıraya yüzde 36,6 ile AK Parti oturdu. İttifak oranları ise kafa kafaya.

Areda son seçim anketini yayınladı! Bu pazar seçim olsa kime oy verirsiniz? İşte en kapsamlı anketin sonuçları…

Türkiye'nin sıcak siyaset gündeminde, 2023 seçimine geri sayım başladı. İktidarın seçimlerin zamanında yapılacağı yönündeki açıklamaları ve mühalefetin erken seçim çağrıları arasında araştırma şirketleri, bu konuda anketler yapmaya devam ediyor.

Son güncel anket, araştırma şirketi Areda Survey'den geldi. Şirket, 25-30 Mayıs arasında 2  kişi bin kişinin katıldığı bir çalışma yaptı. "Bu pazar bir seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?" sorusuna katılılımcıların cevapları ise şöyle:

Partilere göre oy dağılımı

AK Parti: 36,6
CHP: 24,0
İyi Parti: 12,8
HDP: 10,2
MHP: 10,1
Zafer Partisi: 2,3
DEVA: 1,0
Memleket Partisi: 0,8
Yeniden Refah Partisi: 0,8
Saadet Partisi: 0,6
Vatan Partisi: 0,3
Gelecek Partisi: 0,2
DP: 0,2
BBP: 0,1
Diğer: 0,1

ENSONHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet İlter
Mehmet İlter - 4 hafta Önce

Bizde inandık kesin sonuç

reis
reis - 4 hafta Önce

Tabiki Ak parti.

fr
fr - 4 hafta Önce

İngiltere büyük elçiliği 2013 - 2014 te her Afgan'a Türkiye'den ayrılması için 5000 Dolar teklif etti. Afganlar kabul etmedi. İngiltere Büyükelçisinin bu parayı teklif etmesinin nedeni Türkiye ye gelen her yüz Afgan'dan 3'ünün İngiltere'ye kaçak yollarla girdiğini istatistiklerle saptamışlar. Bu nedenle her Afgan'a ülkesine temelli dönmesi durumunda 5000 dolar teklif etti ancak kabul görmedi. Bu konuyu Amerikan Mülteci Komiserliğine de sorabilirsiniz.