Cumhurbaşkanı Erdoğan: 6'lı grup kimi aday belirleyecek bizim sorunumuz değil, Cumhur İttifakı adayını belirlemiştir

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, 6'lı muhalefet masasının belirleyeceği ortak cumhurbaşkanı adayı konusunda, "Bu 6’lı grup kimi öne çıkaracak, kimi adayı olarak belirleyecek bizim sorunumuz değil. Cumhur İttifakı adayını belirlemiştir ve yoluna devam etmektedir" dedi. Erdoğan, enflasyonunu mayıs ayından sonra gerilemeye başlayacağını öne sürerken, "Enflasyonu daha önce tek haneye biz düşürdük, yine biz düşüreceğiz" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 6'lı grup kimi aday belirleyecek bizim sorunumuz değil, Cumhur İttifakı adayını belirlemiştir

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan ziyareti dönüşü uçakta gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, "Suudi Arabistan'la büyük bir ekonomik potansiyeli tekrar hayata geçirme" konusunda mutabık kalındığını belirtti.

Erdoğan, şunları söyledi:

"İsrail ile ilgili bir politikamız var, Mısır’la da böyle bir politika mümkün. Olumlu neticeler, üst düzeyde de bu adımların atılabileceği istikametindedir."

"Bölgemizde aynı inanç ve düşünceleri paylaştığımız ülkelerle çok daha farklı bir sürecin içine girmeliyiz. Bu da düşman üretme değil dost kazanma sürecidir."

"Bu 6’lı grup kimi öne çıkaracak, kimi adayı olarak belirleyecek bizim sorunumuz değil. Cumhur İttifakı adayını belirlemiştir ve yoluna devam etmektedir."

"İstanbul Büyükşehir Belediyesinin hesabını vermesi, neden teröristi istihdam ettiği, teröristlerin müracaat ettiği kapı olduğu sorularını cevaplaması lazım."

"Hedefimiz enflasyonu aşağı çekmek. Attığımız adımlarla inşallah mayıstan sonra gerilemeye başlayacak, yıl sonuna doğru daha olumlu istikamette neticelenecek."

Ayrıntılar geliyor...

T24

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2022, 14:39
YORUM EKLE