banner211

Davutoğlu konuşmasına “rojbaş” diyerek başladı!

Partisinin il kongresi için Diyarbakır'a giden Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, kente kalabalık konvoy eşliğinde giriş yaptı.

Davutoğlu konuşmasına “rojbaş” diyerek başladı!

Kongrede yaptığı konuşmada HDP'li belediyelere kayyum atanmasını doğru bulmadığını belirten Davutoğlu, "Sizin kendi kendinizi yönetmenizi istemiyorlar çünkü demokrasiden korkuyorlar" ifadelerini kullandı.

Sözlerine kürtçe Rojbaş (Günaydın) diye başlayan ve anadilde eğitim vurgusu yapan Davutoğlu, "Bunların bildiği sizin oyunuzu almak, alamıyorlarsa da sizlere bir kayyum gönderip, arkalarını dönüp gitmek." görüşünü savundu.

"Kimsenin ağzını bıçak açmıyor"

Döviz kurlarında yaşanan sert yükseliş, Türk Lirası'nın dolar ve euro karşısında değer kaybetmesine ilişkin ekonomi yönetimini eleştiren Davutoğlu, şunları söyledi:

Dolar, euro, altın cirit atıyor ama ortada bir babayiğit yok ki bunu açıklayabilsin. Bir kişi çıkıp yangın yerine dönen ekonomi ile ilgili açıklama yapmıyor. Kimsenin ağzını bıçak açmıyor. Her biri sosyal medya kahramanına dönmüş, tweet atıp duruyorlar, ancak bunu yaparlar.

İNTERNET HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
vanlı
vanlı - 9 ay Önce

ÜLKENİN BU DURUMA GELMESİNDE SANKİ KENDİSİNİN PAYI YOKMUŞ GİBİ AKIL VERİYOR. HATIRLARSANIZ O PARTİDE GEZİP MEDANLARDA HA HA HA İLE BAŞLIYAN ŞARKILARINIZ MİLLETİ UYUTMUYORDU.İĞNEYİ KENDİNİZE BATIRIN SONRA ELEŞTİRİN. HEP BOŞ KAHRAMALIKLAR BUNLAR. AĞZINIZI AÇTINIZ DİYE EKONOMİ İYİYEMİ GİDİCEK. ŞİMDİ SIRA BİZDE HA HA HA HA HA HA HA HA.