banner254

Flaş! HDP başvuru süresini uzattı!

31 Mart tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde HDP aday adaylık için yapılacak başvuru süresi 12 Aralık tarihine kadar uzatıldı.

Flaş! HDP başvuru süresini uzattı!

ŞEHRİVAN HABER – 31 Mart tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde HDP aday adaylık için yapılacak başvuru süresi 12 Aralık tarihine kadar uzatıldı.

 

HDP’den başvuru süresi ile ilgili yazlı açıklama;

 

Halkların Demokratik Partisi (HDP) yapılan açıklamada; 31 Mart tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde partimizden aday adaylık için yapılacak başvuru süresi gelen talepler üzerine 12 Aralık tarihine kadar uzatıldı. Daha önce 5 Aralık olarak belirlenen başvuru tarihine kadar partimize belediye eş başkanlığı, meclis üyelikleri için Türkiye’nin değişik kesimlerinden, kadınlardan, gençlerden, eski siyasetçilerden, inanç kesimlerinden, yerel dinamiklerden partimize yönelik yoğun ilgi gösterildi. Partimize yapılan başvurularda özellikle kayyum atanan bölgelerdeki yoğunluk bir kararlılığın ifadesi olarak özellikle dikkat çekiyor. Aday adayı olmak isteyenlerin bir kısmının başvurular için gerekli hazırlıkları yetiştiremedikleri yönündeki talepleri üzerine Yerel Yönetimler Komisyonumuz başvuruların 12 Aralık mesai bitimine kadar uzatılmasına karar verdi. Daha önce aday kriterlerini kamuoyu ile paylaşan Yerel Yönetimler Komisyonumuz aynı zamanda KHK ile ihraç edilenlerden, kadınlardan, engellilerden ve gençlerden başvuru ücreti alınmamasını kararlaştırmıştı.” Denildi.

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2018, 09:15
YORUM EKLE