banner211

HDP'DEN STAR HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

Halkların Demokratik Partisi (HDP), Star gazetesi ve internet sitesi hakkında; Eş Genel Başkan Figen Yüksekdağ için yapılan ‘Susturun şu şirreti‘ ve ‘Ateşle Oynuyor’ diye yayınları ile ilgili suç duyurusunda bulundu.

HDP'DEN STAR HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

Halkların Demokratik Partisi (HDP), Star gazetesi ve internet sitesi hakkında; Eş Genel Başkan Figen Yüksekdağ için yapılan ‘Susturun şu şirreti‘ ve ‘Ateşle Oynuyor’ diye yayınları ile ilgili suç duyurusunda bulundu.


HDP adına İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunu yapan Bircan Yorulmaz, Star Medya Yayıncılık A.Ş. adına Yayın Sahibi Murat Sancak ile Sorumlu Müdür Yayın Sahibi Temsilcisi Özkan Demir’den şikayetçi oldu. 


Suç duyurusu “Basın ve internet yolu ile kişilik haklarına saldırı ve kişilerle ilgili gerçeğe aykırı yayım yapılması, 6551 Sayılı Kanuna Muh.; Hakaret, TCK Md.125; Tehdit, TCKMd.28” şeklinde yapıldı. Dilekçede gerekçeler sıralandıktan sonra, “İlgili yayının sahibi ve sorumlu yazı işleri müdürü hakkında eylemlerine uyan fiillerden dolayı cezalandırılmaları için kamu davası açılmasını vekaleten talep ederiz.” denildi. 

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2015, 12:51
YORUM EKLE