İskender Ertuş CHP'ye katıldı!

Van'ın önemli aşiret liderlerinden İskender Ertuş CHP'ye katıldı.

İskender Ertuş CHP'ye katıldı!

ŞEHRİVAN HABER - Son dönemlerdeki siyasi tercihleri ile çok konuşulan aşiret ilderi İskender Ertuş, CHP'ye katıldı.

Van'daki en büyük aşiretlerden birisi olan Ertoşi Aşireti'ne bağlı 12 Aşiret'ten birisi olan Şerefhan Aşireti lideri olarak bilinen İskender Ertuş, Cumhuriyet Halk Partisi'ne katıldı. Bir süredir CHP'nin Van'daki siyasi çalışmalarında boy gösteren Ertuş, resmi olarak CHP'ye katılım sürecini tamamladı.

Edinilen bilgiye göre bir süredir CHP ile siyaset yapma kararı alan Ertuş, aşiretine bağlı binin üstünde yeni üyenin de temsiliyetini alarak CHP Genel Merkezi'nde Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşerek partiye katıldı. Ertuş'un üyeliği, Kemal Kılıçdaroğlu'nun rozet takması ile de resmileşmiş oldu.

Rudaw'ın haberine göre CHP’ye katılan bin 37 kişi adına İskender Ertuş’a rozet takan CHP lideri Kılıçdaroğlu’na, Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ve CHP Doğu Masası Koordinatörü Devrim Barış Çelik eşlik etti.

Son yıllarda flaş siyasi hamleler yapan Ertuş, daha önce de 2015 yılında HDP'ye katılmıştı.

Ertuş'a HDP lideri Selahattin Demirtaş, Cumhuriyet Caddesi'ndeki büyük mitingde HDP rozetini takarak partiye kabulunu gerçekleştirmişti. Ertuş, daha sonra da HDP'den ayrılmış ve 2018 seçimlerinde AK Parti'ye üye olup aday adaylığı başvurusu yapmıştı.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2022, 19:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
Emre Kartal
Emre Kartal - 4 ay Önce

Mevlana gibi mübarekk.

Wanli
Wanli - 4 ay Önce

Daha oncesinde DYP ye katilmisti..:)

Vanlı vatandaş
Vanlı vatandaş - 4 ay Önce

Bu ne yaa.... Karar ver artık

Van sevdalısı
Van sevdalısı - 4 ay Önce

Kılıçdaroğlu na birileri sorsun bu mafya ağasından medet umuyorsa şimdiden Van da alacağım dediği Mv için boşuna hayale kapılmasın ağa aday olurum diye rozet takmış 1000 üyeden CHP ye vekil çikmaz Vanlı da ağaya oy vermez Van bu yobazlardan ne çekmiş bu zamana kadar hiç unutulması mümkün mü Kılıçdaroğlu sen hiç araştırdın mı

Serdar
Serdar - 4 ay Önce

Kariyerine yazık etti bence..

YORUM
YORUM - 4 ay Önce

demek ki bu sefer CHP'den aday

Gewas
Gewas - 3 hafta Önce

Ne hale geldııı