banner211

Van Milletvekili Bilici'den 1 Kasım öncesi çağrı!

Ak Parti Van Milletvekili Mustafa Bilici, HDP, DBP ve DTK'nın yaptığı 1 Kasım Kobanî çağrısı öncesi bir çağrıda bulundu.

Van Milletvekili Bilici'den 1 Kasım öncesi çağrı!

AK Parti Van Milletvekili Mustafa Bilici, Halkların Demokratik Partisi’nin 1 Kasım’da yapılacak IŞİD karşıtı küresel eylemler için halka tekrar sokağa çıkma çağrısında bulunduğunu hatırlatarak, “Yaşanan olaylarda hayatını kaybeden vatandaşların ailelerinin acıları tazeyken, esnafın, tüccarın zararı henüz ödenmemişken, ülke genelinde ve özellikle bölgemizde huzursuzluk yaratacak yeni acılara sebebiyet vermesi muhtemel bu çağrı siyasi sorumsuzluktur” dedi.

Açıklamalarda bulunan Mustafa Bilici, çözüm sürecinin tartışıldığı bu hassas günlerde art niyetli karanlık odaklar tarafından yapılan provokatif eylemlerin direk süreci tıkamaya yönelik olduğunu söyledi. Bilici, “Bütün bunlara rağmen AK Parti bütün iradesiyle çözüm süreci ile ilgili tavrını ortaya koyarak, sürecin her ne olursa olsun devam edeceğini belirtti. Bu güçlü irade bazı çevrelerde rahatsızlık yaratıyor. Suriye’nin Kobani bölgesinde yaşanan insanlık dramına Türkiye’nin sessiz kaldığı doğru değildir. Kobani’de İŞİD terör örgütünden kaçarak ülkemize sığınan Kürt kardeşlerimizi bağrımıza bastık. Orada mücadele veren güçlere destek olunması için talep edilen koridora izin verildi. Murşitpınar Sınır Kapısı’ndan her türlü insani destek sağlanmakla birlikte yaralılar bile ülkemizde tedavi edilmektedir. Türkiye’nin barışa, huzura, istikrara, birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğu bugünlerde halkı çeşitli bahanelerle sokağa dökmeye çalışanlar millete hesap vereceklerdir. Bölge halkının HDP’den beklentisi, son bir ay içinde yükselen tansiyonu düşürecek açıklamalarda bulunarak, son iki yıldır yakalanan barış iklimine katkı sunmasıdır. Tüm vatandaşlarımızın bölgemizde ve Ortadoğu’da oynanan oyunun farkında olup, sağduyulu davranmasını temenni ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2014, 14:13
YORUM EKLE