banner211

Azat Demirhan Avrupa ikincisi

29 Haziran 06 Temmuz tarihleri arasında Macaristan’ın Keszhly kentinde yapılan Üst Minikler Avrupa Şampiyonası’nda Azat Demirhan 44,5 kiloda Avrupa İkincisi Oldu.

Azat Demirhan Avrupa ikincisi

Türkiye Boks Federasyonu 2014 yılı faaliyet programında yer 29 Haziran-06 Temmuz 2014 tarihleri arasında Macaristan'ın Keszhly kentinde yapılan Üst Minikler Avrupa Şampiyonası’na Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Boks Takım Sporcularından Azat Demirhan damga vurdu. Vanlı boksörlerden Azat Demirhan, 44,5 kiloda Avrupa ikincisi olarak gümüş madalya kazandı. 2013 ve 2014 yıllarında 2 kez Türkiye Şampiyonu olan ve birçok turnuvada birincilikleri bulunan başarılı boksör, Bolu’da elde ettiği başarı ile 29 Haziran’da Macaristan’da düzenlenen Avrupa Şampiyonası’nda 44,5 kiloda Avrupa ikincisi olarak başarılarına bir başarı kattı.

Milli Boks Antrenörü Ayhan Öz İse yaptığı açıklamada, “Öncelikle sporcum Azat Demirhan’ı yürekten kutluyorum. Kendisi benim uzun zamandan beri sporcumdur. Azim ve kararlılık ile durmadan çalıştı ve başaracağına inandı. Bugün ise çalışmalarının karşılığını alıyor. İlimizde gerçek anlamda boks camiası olarak, yurtiçi ve yurtdışı şampiyonluklarda sayısız başarılar kazandık. Bu başarılarımızda büyük bir katkısı olan Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Sinir’e şahsım ve sporcularım adına teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2014, 11:04
YORUM EKLE

banner246