banner211

Edremit Belediye Spor Kulübü kuruldu        

Van’ın Edremit Belediye Başkanı İsmail Say’ın talimatları sonucu Edremit Belediye Spor Kulübü kurulurken, kente yeni bir takım daha kazandırıldı.        

Edremit Belediye Spor Kulübü kuruldu         

Spora ve sporcuya büyük önem veren spor aktivitelerinin arttırılması yönünde çalışmalar yürüten Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, Edremit ilçesinin ilk takımını da kurarak, hayata geçirdi. Belediye bünyesinde faaliyetlerini sürdürecek olan spor kulübü, aynı zamanda diğer spor branşlarında içerisinde barındıracak. Tüm resmi işlemleri tamamlanan Edremit Belediye Spor Kulübü 2. Amatör Kümede Mayıs 2020 itibari ile ilk maçına çıkacak.

Amaçlarının yerel değerlere sahip çıkarak, geleceğimiz olan çocukları ve gençleri sporla birlikte sosyal ve kültürel etkinliklerle buluşturmak olduğunu ifade eden Başkan Say, “Hedefimiz tüm branşlarda ulusal ve uluslararası arenada Edremit özelinde hem Van'ı hem de ülkemizi temsil edecek sporcular yetiştirmektir. Takım ve ferdi tüm branşları da içerisinde barındıracak olan Edremit Belediye Spor Kulübü’müzde sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle adından söz ettirecek bir şehir planlama arzusundayız.  Çocuklarımız ve gençlerimiz bizim en değerlilerimizdir. Onlar için ne kadar hizmet yapsak az olur. Edremit’imizi hem sosyal hem kültürel hem de sportif faaliyetlerde bölgede söz sahibi yapmak için ilk adımımız olan spor kulübümüzü kurduk. Sporu ilçe geneline yayarak bütün herkesin faydalanabileceği bir yapıya kavuşturacağız” diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mert ustun
Mert ustun - 1 yıl Önce

Ya sayin say yol.lazim imar lazim cevre yolu lazim once verdiginiz sozleri tutun . ne gereksiz islerle ugrasan bir insansiniz