banner290

Galatasaray'ın yeni başkanı belli oluyor!

Dursun Özbek mi, Eşref Hamamcıoğlu mu? Galatasaray'da 39. başkanın kim olacağı sorusu, bugünkü seçimle cevap bulacak.

Galatasaray'ın yeni başkanı belli oluyor!

Galatasaray Spor Kulübü’nde olağanüstü seçimli genel kurul bugün Galatasaray Lisesi’nde yapılacak. Genel kurulda, Dursun Özbek ile Eşref Hamamcıoğlu Sarı Kırmızılılar'ın yeni başkanı olmak için yarışacak. Bu seçimle birlikte geçen yıl haziran ayında başkanlık koltuğuna oturan Burak Elmas'ın görev süresi sona erecek. Seçimli genel kurulda üyeler Özbek için kırmızı, Hamamcıoğlu için de sarı renkteki oy pusulalarını kullanacak. Genel kurulda, 8 bin 862 üyenin oy kullanma hakkı bulunuyor. Seçimde toplam 24 sandık olacak.

Oy verme işlemi saat 10:00'da başladı

Dursun Özbek ve Eşref Hamamcıoğlu, Galatasaray’ın 39. başkanı olabilmek için kıyasıya bir yarışa giriyor. Galatasaray Lisesi’nde bugün saat 10.00’da başlayan kongrede oy verme işlemi 15.00’te sona erecek ve oy sayma işlemine geçilecek.

Dursun Özbek'in listesinde kimler var?

Yönetim Kurulu:

Asil: Metin Öztürk, Niyazi Yelkencioğlu, Bora İsmail Bahçetepe, Rıza Tevfik Morova, Eray Yazgan, Levent Yaz, Cemal Özgörkey, İsmail Sarıkaya, Mehmet Cibara, Dikran Gülmezgil.

Yedek: Can Natan, Emir Aral, Cansu Ak, Tanur Lara Yılmaz, Cem Soylu.

Denetim Kurulu:

Asil: Ömer Çirkin, Fabrizio Casaretto, Ethem Baturalp Pamukçu.

Yedek: Merve Deniz Örken, Hasan Can Külahçıoğlu, Canan Dilara Kızılyalın Uç.

Sicil Kurulu:

Asil: Mehmet Çağatay Altınlı, Kenan Altıntaş, Hayri Gürkan Eliçin, Okan Güngör, Özcan Karamahmutoğlu, Berat Uygur, Burçin Aslan.

Yedek: Ozan Bingöl Yurtsever, Yakup Peker.

Disiplin Kurulu:

Asil: Hakkı Akil, Mithat Can Baydarol, Muharrem Remzi Tan, Hasan Mehmet Tirali, Aydın Önder, Ahmet Murat Canaydın, Ali Baran Öztürk.

Yedek: Ali Güray Kızılay, Nuri Bora Ebussuutoğlu, Sencer Seren, Günran Çalın, Ahmet Mert Gülşen

Eşref Hamamcıoğlu'nun listesinde kimler var? 

Yönetim Kurulu:

Asil: Osman Kocaman, Murat Özer, Boğaç Göncü, Sadık Burçin Tunçel, Mehmet Emre Mısırlı, Levent Apaydın, Nizam Hışım, Cevat Genç, Utku Dönmez, Murat Karaman.

Yedek: Ender Merter, Abdullah Metin Tutçuoğlu, Namık Kemal Martı, Suat Sarı, Kaan Artukoğlu. Denetim Kurulu

Asil: Ahmet Mert Yılmaz, Süalp Kalleci, Kamer Rodoplu. Yedek: Erdem Tarlığ, Bahadır Kılıç, Çağatay Aras Uçkun.

Sicil Kurulu:

Asil: Sezai Enis Tulça, Deniz Gün Enön, Nihal Özfırat, Ömer Faruk Dak, Ali Esat Tansev, Ayşe Esra Arslan, Ali Erdal Katmer.

Yedek: Utku Çağatay Aksoy, Jano Kasal, Mehmet Yaşar Asal.

Disiplin Kurulu:

Asil: Halil Akgül, Burhanettin Burak Akter, İhsan Ömür Yarsuvat, Cemil Dönmez, Yusuf Bülent Pozam, Mehmetcik Serol Acarkan, Ahmet Arif Bağlıca.

Yedek: Hamza Yüksel Dinçer, Günaydın Özcebe, Haluk Pepeyi, Erdan Çokay, Hasan Vedat Gürer.

Zorlu bir süreç bekliyor

Bu seçimle birlikte geçen yıl haziran ayında başkanlık koltuğuna oturan Burak Elmas'ın görev süresi sona erecek. İdari yönden ibra edilmeyen Elmas ve ekibi, kulübü en kısa sürede seçime götürmek istemiş, ancak kongre mahkeme kararıyla iptal edilmişti. Dolayısıyla yaklaşık 1.5 aylık gecikmeyle kulüp ciddi sıkıntılar yaşadı. Bu yeni kongre sonrası mazbatanın 1-2 gün içerisinde yeni yönetime verilmesi bekleniyor. Galatasaray'ın 39. başkanı ve kurmaylarını bekleyen oldukça zorlu bir süreç söz konusu.

Acil ödenmesi gerekenler

İlk olarak Bankalar Birliği ile yapılan anlaşmanın taksitinin ödenmesi gerekiyor. 2-3 aydır geciken sporcu alacakları, 1 Temmuz'a kadar Mostafa Mohamed'in 4 milyonDolar'lık bonservis bedelinin Zamalek'e gönderilmesi, teknik heyetle yapılacak sözleşme feshi ve yeni teknik ekibin belirlenmesi, buna bağlı transfer çalışmaları gibi çok sayıda gider kalemi, yeni yönetimi bekliyor. Kısa vadede 500-600 milyon TL civarında bir sıcak para ihtiyacı bulunuyor.

Gözler yine gayrimenkulde

İki başkan adayı da ilk olarak kulübün gayrimenkullerini değerlendirerek çıkış yolu arayacak. Özellikle Florya Metin Oktay Tesisleri'nin durumu çok kritik. Tesis bölgesinde Emlak Konut'a ait bölümün satış yoluyla kulübe kazandırılması ve buranın komple bir şekilde değerlendirilerek büyük gelir elde edilmesi planlanıyor. Riva'daki villaların satışından gelecek paralar ve Galatasaray Adası'nın yeniden aktif hale getirilmesi de Sarı-Kırmızılılar açısından kritik öneme sahip.

HABER7

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER