Galatasaray, Moskova maçının tekrar edilmesi talebiyle UEFA'ya başvurdu

Galatasaray kural hatası nedeniyle hükmen galibiyet, bu talep kabul edilmezse Lokomotiv Moskova maçının tekrar edilmesi talebiyle UEFA'ya başvuru yaptı.

Galatasaray, Moskova maçının tekrar edilmesi talebiyle UEFA'ya başvurdu

GİRİŞ 06.11.2021 19:59GÜNCELLEME 06.11.2021 19:59

UEFA Avrupa Ligi'nde Galatasaray sahasında 1-1 berabere kaldığı Lokomotiv Moskova maçında kural hatası yaşandığı gerekçesiyle UEFA'ya başvuruda bulundu.

Sarı-Kırmızılılar kural hatası nedeniyle hükmen galibiyet, bu talep kabul edilmezse maçın tekrar edilmesini istedi.

Maçta ne yaşandı?

Lokomotiv Moskova'da Dmitry Zhivoglyadov, 90+2'de Kerem Aktürkoğlu'na faul yaptı. Hakem Sandro Scharer, Dmitry Zhivoglyadov'a sarı kart gösterdi. Diagne oyunu devam ettirmek istedi ancak Dimitri Barinov onu sert müdahale ile engelledi. Bu müdahale sonrasında iki takım futbolcuları arasında tartışma yaşandı.

Yaşanan tartışmanın sona ermesinin ardından İsviçreli hakem hem Diagne'ye hem de Barinov'a sarı kart gösterdi. Bu iki futbolcunun yanında Kerem'e faul yapan Zhivoglyadov'a da önceki pozisyonda gösterdiği sarı kartı hatırlatma anlamında bir kez daha sarı kartını gösterdi. Rus futbolcu önce bir şaşkınlık yaşadı. Kerem'in pozisyonunda sarı kart gördüğünü, Diagne ile Barinov'un pozisyonunda hiçbir şey yapmadığını, bu yüzden neden bir kez daha sarı kart gösterildiğini anlamayan Zhivoglyadov şaşkın gözlerle etrafa baktı. 

İsviçreli hakem acemice davrandı

Maçın İsviçreli hakemi Sandro Scharer, Kerem'e yapılan faul pozisyonunda Lokomotiv'in 2 numarası Zhivoglyadov'a sarı kartını gösterdikten hemen sonra olayların yaşanmıştı. Yaşanan tartışmanın sonrasında İsviçreli hakem acemice bir hareket yapıp hatırlatma niteliğinde Rus futbolcuya Kerem'e yaptığı hareket nedeniyle sarı kartı gösterdi. Daha sonra genç futbolcu Kerem Aktürkoğlu hakemin yanına giderek kendisine yapılan harekette de kart gördüğünü, o yüzden kırmızı kart görmesi gerektiğini hakeme bildirse de İsviçreli hakem bunun zaten kendisine yapılan faul sonrasında gösterdiği kart olduğunu ve hatırlatma niteliğinde bu kartı gösterdiğini Kerem'e anlattı.

HABER7

YORUM EKLE