banner211

Van Dernekler Federasyonu’ndan Servet Yenitürk’ün iddialarına yanıt!

İstanbul Van Dernekler Federasyonu Yönetim Kurulu yaptığı basın açıklamasında, Servet Yenitürk’ün iddialarına cevap vererek, “Servet Yenitürk basın ve kamuoyu önünde Sn. MURAT ÇEVİK üzerinden Van Dernekler Federasyonu’na haksız ve mesnetsiz iftiralarda bulunmuştur Servet Yenitürk’ü bu açıklamalarından dolayı esefle kınıyor ve bu iftiralarını ispat etmeye davet ediyoruz. Aksi takdirde, ispat edemez ise kendisini müfteri olarak ilan ediyoruz” dedi.

Van Dernekler Federasyonu’ndan Servet Yenitürk’ün iddialarına yanıt!

Vanspor Futbol Kulübü Başkanı Servet Yenitürk 15 Ağustos’ta Van Ticaret ve Sanayi Odası’nda yapılan fakat başkan seçilemeyen kongre sonrası yaptığı açıklamada, “Federasyonun bir tek binasına sahip çıkamayıp icraya kaptıran, federasyonun şuanda tabelası yok, şuanda binası yok, sekretaryası yok. Eğer ki 35 bin üyesi olan bir federasyona bir bina tutup 3 bin lira kiraya veremeyen bir arkadaşımızın gelip burada Vanspor’a aday olmasına takibi ben inanmıyorum” ifadelerini kullanmıştı.

İstanbul Van Dernekler Federasyonu Yönetim Kurulu yayımladığı basın açıklaması ise şu şekildedir;

VAN FED OLARAK TARAFSIZ BİR ŞEKİLDE KONGRE SÜRECİNİ TAKİP ETMEKTEYİZ

08.08.2020 tarihinde düzenlenen Van Spor olağan genel kurulunda, Van Spor mevcut Başkanı Sn. Servet YENİTÜRK’ün yönetim kurulunda olan ve aynı zamanda Van Dernekler Federasyonu 1. Bölge Başkanımız Sn. Murat ÇEVİK diğer adaylar gibi Van Spor başkanlığına adaylığını ilan etmiştir. Bizler Van Dernekler Federasyonu Yönetim Kurulu olarak herkes gibi süreci basın ve kamuoyuna yapılan açıklamalar vasıtasıyla takip ediyoruz. Mevcut adaylar içerisinde herhangi bir yönlendirmede ve tesirde bulunmadan Van Fed yönetim kurulu olarak tarafsız bir şekilde kongre sürecini takip etmekteyiz.

08.08.2020 tarihindeki genel kurulun toplanması için yeterli çoğunluk sağlanmadığından kongre 15.08.2020 tarihine ertelenmiştir. 15.08.2020 tarihindeki Van Spor genel kurulunda, divan teşekülü ve mali bütçeye olan itiraz ve aday Murat ÇEVİK’e divan kurulu tarafından söz verilmemesinden dolayı kendisinin başkan adaylığından çekilmesi ve diğer başkan adayı Sn. Turgut LENK’in listesinde olan arkadaşların, Van Spor delegesi olmamasından dolayı divan kurulu tarafından adaylığı red edilmiş ve Van Spor genel kurulu bu sebeplerden ötürü başkan ve yönetimini seçemeden kongre sonlanmıştır.

VAN DERNEKLER FEDERASYONU’NA HAKSIZ VE MESNETSİZ İFTİRALARDA BULUNMUŞTUR

Genel kuruldan sonra Van Spor mevcut başkanı Sn. Servet YENİTÜRK basın ve kamuoyu önünde Sn. MURAT ÇEVİK üzerinden Van Dernekler Federasyonu’na haksız ve mesnetsiz iftiralarda bulunmuştur. Öncelikle Sn. Servet YENİTÜRK’ü bu açıklamalarından dolayı esefle kınıyor ve bu iftiralarını ispat etmeye davet ediyoruz. Aksi takdirde, ispat edemez ise de kendisini müfteri olarak ilan ediyoruz.

86 ADET DERNEK VE ON BİNLERCE ÜYESİ İLE VAN’I TEMSİL EDİYOR

2008 yılında kurulmuş olan VanFed, samimiyetle, sevgi, saygı, muhabbet ve inançla tüm hemşerilerimize eşit mesafede durarak #HerŞeyVanİçin anlayışı ile güzel hizmetlerde bulunan, Van’daki ve Van dışında yaşayan hemşerilerimiz ile gönül köprüsü kuran, bu toplumun ortak aklı, vicdanı ve sağduyusu olma sorumluluğu ile ülkemiz ve Van ile ilgili tüm konularda duyarlılık gösteren, demokratik seçimle iş başına gelen yönetimiyle, hiç kimsenin tekelinde olmayan kurumsal yapısını oluşturmuş, ortak akıl ile yönetilen 86 adet dernek ve on binlerce üyesi ile Van’ı temsil eden, Türkiye’deki en büyük çatı kurumdur.

VANFED ŞEFFAF VE DEMOKRATİK BİR KURUMDUR

VanFed hemşerilerinin derdi ile dertlenen, mutluluk ve sevinçlerine ortak olmaya çalışan, kapısı tüm hemşerilerine açık olan, ihtiyaç sahibi hemşerilerinin haklı taleplerine, iş, aş ve diğer konulardaki sıkıntılarına çare olmaya çalışan, Van’ın tüm farklılıklarını zenginlik kabul eden şeffaf ve demokratik bir kurumdur.

VAN DERNEKLER FEDERASYONU’NUN BORCU BULUNMAMAKTADIR

2015 yılında Van dernekler Federasyonu yönetimi olarak göreve geldiğimiz dönemde kurumumuz kiradaydı. Biz yeni yönetim olarak, başta yönetim kurulu üyelerimiz, derneklerimiz ve kıymetli iş insanı hemşerilerimizin desteği ile mülkünü satın aldığımız Beylikdüzü Delta İş Merkezi A2 Blok 12. Kat Daire:23 adresinde kurumsal yapımızla tüm hemşerilerimize hizmet vermekteyiz. Şükürler olsun ki hiçbir kişi ve kuruma Van Dernekler Federasyonu’nun borcu bulunmamaktadır ve yönetimde olduğumuz süre içerisinde federasyonumuz hiçbir zaman icralık olmamıştır. Ayrıca Van’ımızı gururla ve başarıyla temsil eden yaklaşık 30 tane derneğimizin mülkiyeti de kendilerine aittir. İstanbul’daki hiçbir Van STK’sının da borcu yoktur. Bu mülklerin de yaklaşık piyasa değeri 20 Milyon Türk Lirasıdır.

Bir kurumda yönetici olan birinin başka bir kurumda görev alması gayet doğaldır. Şu anda mevcut Van Spor Başkanı Sn. Servet Yenitürk’ün yönetiminde, İstanbul’daki Van Sivil Toplum Örgütlerinden; Van VAKFI, Van Federasyonu ve dernek başkanı olarak görevler üstlenmiş yönetici arkadaşlarımız vardır.

Van Spor Başkanı Sn. Servet Yenitürk’ün başvurduğu böylesi bir yönetim şeklini bir başka adayın uygulamasını eleştiri konusu yapmasını doğru bulmadığımızı da belirtmek isteriz. Başkan adayından ziyade Van Dernekler Federasyonu’nu muhatap alarak, çekememezlik ve hasetlik duygusu yaşayan belli merkezlerin kiralık aklı ve düşüncesi üzerinden bize dil uzatmasını doğru bulmadığımızı belirtmek isteriz.

SERVET YENİTÜRK’ÜN BU TUTARSIZ AÇIKLAMALARINDAN DOLAYI DA KENDİSİNİ KINIYORUZ

Sn. Servet Yenitürk’ün bu tutarsız açıklamalarından dolayı da kendisini kınıyoruz. Van Spor’un içinde bulunduğu özellikle mali ve ekonomik durumu, liglerin başlamasına sayılı günler kalmasına rağmen elinde futbolcusu kalmayan, mevcut futbolcularımıza borcu olan, vergi ve SSK borcundan dolayı TFF Sayfası kapalı olan, tesisleri elinden alınmış, idari çalışanları olmayan, bir kongre sürecini dahi yönetemeyen, keyfilik ve tek adamlık anlayışıyla kulübü yönetmeye çalışan, şeffaf olmayan, haklarında kamuoyu vicdanını rahatsız eden onlarca iddianın bulunduğu, Van’ın en büyük marka değeri olan Van Spor’u kendi malıymış gibi gören ve bunu başkan adaylarıyla pazarlık konusu yapan Sn. Servet Yenitürk’ün Van Spor’un içinde bulunduğu durumu Van halkı ve Van Spor taraftalarının vicdanına havale ediyoruz. Van’a, Van’lıya hesap vermeyenlerin, düştükleri acizlikten dolayı başkasına hesap sormaya hakkı yoktur!

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2020, 13:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
westan
westan - 10 ay Önce

bu van fed varya ne dini var ne imanı hepsi şarlatan akp yalakaları

banner246