banner211

Vanspor Sakaryaspor’u konuk edecek…

TFF Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup'ta mücadele eden Vanspor FK, yarın kendi sahasında Sakaryaspor’u konuk edecek.

Vanspor Sakaryaspor’u konuk edecek…

ŞEHRİVAN SPOR: TFF Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup'ta mücadele eden Vanspor FK, yarın kendi sahasında Sakaryaspor’u konuk edecek.

TFF Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup'ta mücadele eden temsilcimiz Vanspor FK, son haftalardaki düşüşle Play-Off potasından uzaklaşırken, kendi sahasında galibiyet almak istiyor. Play-Off iddiasını sürdürmek isteyen temsilcimiz takım hazırlıklarını tamamlayarak maç saatini beklemeye başladı. 

MAÇ, SEYİRCİSİZ OYNANACAK

Dünya’yı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle Türkiye’deki tedbirler neticesinde maçların seyircisiz oynama kararı alındı. Bu karar ile birlikte yarın oynanacak olan Van Spor FK – Sakaryaspor A.Ş. maçı seyircisiz oynanacak.

TFF'DEN AÇIKLAMA

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından, koronavirüs nedeniyle alınan karar doğrultusunda maçların seyircisiz oynanacağını duyururken, maçlarda uygulanacak prosedürlere ilişkin de şöyle bir açıklama yayımladı; “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen, Koronavirüse (Kovid-19) karşı alınacak tedbirlerin görüşüldüğü toplantı sonrasında, alınan kararlar gereğince Nisan ayı sonuna kadar futbol müsabakaları seyircisiz olarak oynanacaktır.

Bu kapsamda, 13 Mart ile 30 Nisan tarihleri arasındaki Süper Lig, TFF 1. Lig, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig'deki tüm müsabakalara seyirci alınmayacaktır.

TFF tarafından Koronovirüs salgını nedeniyle müsabakalarda alınan tedbirler ve seyircisiz müsabaka uygulamaları detayları şu şekildedir:

1. Müsabaka öncesinde gerçekleşecek seremonide tokalaşma olmayacaktır.
2. Müsabakalarda seremonilerde refakatçi çocuk uygulaması yapılmayacak olup, bu hususta alınan izinler de iptal edilmiştir.
3. Müsabakalarda ısınma ve seremoniden önce TFF tarafından izin verilmiş olan pankartların dışında herhangi bir etkinlik yapılmayacaktır.
4. Koronavirüs ile ilgili takımların, protokolün, basın ve yayın ekiplerinin, çalışma salonları, stadyum yönetimi ve yerel makamların kullanacağı alanlar dezenfekte edilecek, alanlarda bulunanlara el dezenfektanı sağlanacaktır.
5. Protokol tribününe sadece;
a) Ev sahibi ve misafir kulüplerin en fazla 25'er kişi olmak kaydıyla Müsabaka Organizasyon Toplantısı'nda TFF temsilcisine ibraz edecekleri listede bulunan kişiler,
b) Ev sahibi ve misafir takımların müsabaka listesine giremeyen akredite ettirecekleri en fazla 5'er futbolcu
c) TFF yönetici ve görevlileri,
d) Devlet protokolüne dahil kişiler girebilecektir.
6. Müsabakalarda akredite edilmiş basın mensupları ile Akreditasyon Talimatı hükümlerince akredite edilmiş kişiler görev yapabilecektir.
7. Hak mahrumiyeti, giriş yasağı, müsabakadan men cezası alan veya idari tedbirli olan kişiler 25 kişilik akreditasyon listesinde yer alamayacaktır.”

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE