banner211

Apple yeni iPhone'ları 9 Eylül'de tanıtacak

Apple daha once 9 Eylül'de gerçekleştireceğini açıkladığı etkinlikte, yeni telefonlarını da tanıtacak.. Konuya yakın bir kaynaktan edinilen bilgiye gore, bu tarih daha önce yeni telefonların Eylül başı ya da ortasına doğru tanıtılacağı açıklamasını doğruladı.

Apple yeni iPhone'ları 9 Eylül'de tanıtacak

Apple'ın 9 Eylül'de bir etkinlik gerçekleştireceği daha önce Re/Code teknoloji sitesinin duyurdu. Etkinlikten birkaç hafta sonra da satışların başlayacağı belirtiliyor. Apple konuyla ilgili yorum yapmadı.

Apple'ın bu etkinlikte iki büyük ekranlı iPhone modelini tanıtması bekleniyor. Konuya yakın kaynaklardan elde edilen bilgiye göre yeni iPhone'lardan biri 4,7 inç diğeri ise 5,5 inç büyüklüğünde ekranlara sahip olacak.

Apple tedarikçilerine 70 milyon ve 80 milyonluk büyük ekran üretimi için sipariş verdi. Apple'ın yeni ekranları halen piyasada bulunan 4 inçlik telefonlarından daha büyük olacak.

Yeni modellerin açıklanacak olmasına ragmen, Apple 28 Haziran'da biten çeyrek yılda oldukça güçlü satış rakamları açıklamıştı. Şirket söz konusu çeyrekte geçen yılın aynı dönemine gore yüzde 1,2,7 artırarak 35,2 milyon iPhone sattı. Apple'ın iPhone satışları beklenenin üzerinde gerçekleşti.

WSJ

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2014, 00:22
YORUM EKLE