banner290

En çok satan akıllı telefonlar belli oldu! Zirvedeki model şaşırttı

Counterpoint’in yeni raporuna göre, Nisan 2022’de en çok satan akıllı telefonlar belli oldu. Rapora göre, Nisan ayında en çok satılan akıllı telefon iPhone 13 oldu.

En çok satan akıllı telefonlar belli oldu! Zirvedeki model şaşırttı

Koronavirüs salgını, küresel çip tedarik sorunları ve Çin'de yaşanan kapanmalar nedeniyle akıllı telefon pazarı zor günler geçiriyor. Araştırma ve istatistik sektöründe önemli bir isim olan Counterpoint’in yeni raporuna göre, Nisan 2022’de en çok satan akıllı telefonları gözler önüne seriyor.

Zirvede iPhone 13 var

Rapora göre iPhone 13, nisan ayında da en çok satan telefon oldu ve çıkışından beri her ay en çok satan akıllı telefon olmayı başardı. iPhone 13’ü; iPhone 13 Pro Max, iPhone 13 Pro ve iPhone 12 takip etti. Samsung ise Galaxy S22 Ultra ile ilk 5’e girmeyi başardı. Samsung’un Galaxy S22 Ultra ile yakaladığı başarının sebebi Note serisinin iptali olarak belirtiliyor. Listede Apple ve Samsung dışında ise yalnızca Redmi Note 11 LTE modeli karşımıza çıkıyor.

İşte nisanda en çok satan 10 akıllı telefon:

iPhone 13

iPhone 13 Pro Max

iPhone 13 Pro

iPhone 12

Galaxy S22 Ultra

Galaxy A13

iPhone SE 2022

Galaxy A03 Core

Galaxy A53

Redmi Note 11

ENSONHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ihsan
Ihsan - 6 gün Önce

Insanlar kafayi yemis.para yok derleer bilmem kac binlik telefonlar.hadi parasi olan aliyor ya olmayana ne dersin bankadan kredi cekip aliyorlar.ucmus bunlar.valla bu insanlarda beyin kalmamis.