banner211

Cizre'de gece boyunca süren çatışma ilçeyi savaş alanına çevirdi

Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde hendeklerin kapatılması için dün akşam saatlerinde iki mahallede uygulanan sokağa çıkma yasağından hemen sonra başlayan ve aralıklarla bu sabaha kadar süren çatışmalarda, yollarda barikat olarak kullanılan yaklaşık 10 araç yandı. Belediyeye ait bir itfaiye aracı da mermilerin hedefi olalark kullanılamaz hale geldi. Bir çok ev ve işyerine de mermiler isabet etti.

Cizre'de gece boyunca süren çatışma ilçeyi savaş alanına çevirdi

Cizre İlçesi'nde PKK ile yaşanan çatışmalarda Komiser Umut Tuncay ile emniyetin sivil personeli Sabri Oğlak'ın şehit olmasının ardından ilçedeki Sur ile Yafes Mahallesi'nde dün saat 16.00'dan bugün saat 06.00'ya kadar sokağa çıkma yasağı uygulandı.

 

Şırnak Valiliği, sokağa çıkma yasağı ile birlikte başlatılan operasyonlarda "5 PKK'linin etkisiz hale getirildiğini" açıkladı. Sokağa çıkma yasağıyla birlikte hendekleri kapatmak ve barikatları kaldırmak için 2 mahallede geniş çaplı operasyon başlatıldı. Gece boyunca süren operasyonlarda yer yer çatışmalar oldu.

 

BARİKAT OLARAK KULLANILAN ARAÇLAR YANDI

Çatışmalar sırasında barikat olarak kullanıldığı öne sürülen 10 araç yandı. Köprü Caddesi ve Çamlıca bölgesinde yoğunlaşan çatışmalar sırasında barikat olarak kullanılan Cizre Belediyesi'ne ait bir itfaiye aracı da kullanılamaz hale geldi.Çatışmalar nedeniyle dün akşam saatlerinden beri Cizre-Silopi karayolu da trafiğe kapanırken, yolda uzun araç kuyrukları oluştu. 

Çatışmaların durması ve yasağın kaldırılması ile yol trafiğe açılırken, esnafın bugün kepenklerini açtığı görüldü. 

Çıkan çatışmalar sırasında ilçede birçok işyeri ve eve de mermiler isabet ederek hasar gördüğü belirtildi.


KAYNAK-RADİKAL

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2015, 16:03
YORUM EKLE