banner211

Emekiye avans müjdesi 3 maaş birden!

Emeklilere promosyondan sonra bir müjdeli haber daha geldi. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından emeklilere 3 maaş verilecek. Peki hangi emekli ne kadar avans alacak? İşte detaylar...

Emekiye avans müjdesi 3 maaş birden!

Emeklilere SGK tarafından 3 maaş avans çalışmasının yanında 10 maaşa kadar faizsiz kredi verilmesi de gündeme geldi. Kamu bankaları devreye girecek ve emeklilere kredi açılacak.

Emekliler için faizsiz kredi çalışmaları sürerken, son olarak "avans" verilmesi de gündeme geldi. Star'da yer alan habere göre, isteyen emeklilere maaşlarına karşılık belli miktarda avans verilmesi ve faizsiz olarak aydan aya maaşından kesilmesi planlanıyor.

 

SGK'DAN AVANS VERİLECEK

Söz konusu avansın sisteme getireceği maliyeti değerlendirirken, çalışmanın önümüzdeki günlerde netlik kazanması bekleniyor. Çalışmaya göre; isteyen emeklilere SGK'dan avans verilecek. Emekliler, yazılı başvuru yaparak maaşın üç katına kadar avans isteyebilecek. Bu sayede örneğin maaşı 2 bin lira olan bir emekli, 6 bin lira alabilecek. Bu para daha sonra emekli maaşından 12, 24 ya da 36 taksitle kesilecek. Söz konusu bu kesintilerden faiz alınmayacak.


KAYNAK-MEMUR HABER 

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2016, 14:21
YORUM EKLE

banner246