banner211

Giresun'da Tsunami'yi andıran dev dalgalar!

Giresun'da şiddetli fırtına nedeniyle yükselen dalgalar Karadeniz Sahil Yolu'nu bastı. 'Tsunami' gibi baskında bazı araçlar akıntıya kapıldı.

Giresun'da Tsunami'yi andıran dev dalgalar!

Fırtına nedeniyle yaklaşık 6 metreye ulaşan dalgalar, Giresun Emniyet Müdürlüğü önündeki bölgeden sahil yoluna vurmaya başladı. Ani su baskınıyla bazı araçların çevreye savrulduğu görüldü.

YOL KAPATILDI, ARAÇLAR KURTARILDI

Dalgaların oluşturduğu su birikintileri nedeniyle ulaşım yapılamayınca Karadeniz Sahil Yolu, Bulancak ilçesinde Trabzon yönüne, Keşap ilçesinde de Giresun yönüne kapatıldı. Su birikintisinde kalan bazı araçlar ise sürücüleri tarafından kurtarılmaya çalışıldı.

EMNİYET VE ASKERLİK ŞUBESİNİ DE SU BASTI

Öte yandan Emniyet Müdürlüğü binası ile Askerlik Şubesi binasını su bastı. Birçok araç kapanan Karadeniz Sahil Yolu nedeniyle yolda mahsur kaldı. Uzun araç kuyrukları oluştu.

Dalgaların sular altında bıraktığı Karadeniz Sahil Yolu, fırtınanın dinmesi ve suyun tahliye edilmesinin ardından yeniden trafiğe açıldı.

BELEDİYE BAŞKANI: "TEYAKKUZDAYIZ"

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Karadeniz'de dev dalgalar sonucu oluşan hasarın giderilmesi için çalışmalara başlandığını açıkladı. Aksu, belediye olarak Karadeniz'de fırtına nedeniyle yaşanabilecek yeni bir olumsuz duruma karşı teyakkuz halinde olduklarını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2014, 20:03
YORUM EKLE