banner211

İşçi ve İşveren örgütleri Davutoğlu ile görüştü

İşçi ve İşveren örgütleri Başbakan ve Ak Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile görüştü. Görüşme sonrası açıklama yapıldı...

İşçi ve İşveren örgütleri Davutoğlu ile görüştü

TOBB; TESK, Türk-İş, Hak-İş, Kamu-Sen,Memur-Sen, TİSK ve TZOB birazdan Başbakan ve Ak Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile görüştü“Hayırlı olsun” diyen STK Başkanları “Uzlaşın” mesajı verdi.

Başbakan Davuoğlu ile görüşen STK'lar adına açıklamada bulunan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklığıoğlu, "Sandıktan uzlaşı çıkmıştır. Ortak akıl sağlarsak meseleler çözülür. Tüm STK'ların düşüncelerini sayın başbakana ilettik. Yarın yapacağım ziyaretlerde de CHP ve MHP'ye de ileteceğiz. HDP'yle de randevu alabilirsek görüşlerimizi ileteceğiz" dedi.

 

ŞU PARTİLERLE KOALİSYON OLSUN DİYEMEYİZ

Partiler arası koalisyonu değerlendiren Hisarcıklıoğlu, "Zamanında bizim gibi kuruluşlara siyasete müdahale eden veya siyaset mühendisliği yapmalarının ne kadar yanlış olduğunu gördük. Şimdi kimse siyaset mühendisliği yapmaya kalkmasın. Siyaset kendi içinde ne olması gerekirse, dört siyasi parti bir araya gelir. Bizim şu koalisyon olsun diye bir tavsiyede bulunma gibi söylemimiz olamaz" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2015, 13:32
YORUM EKLE