banner211

Milli Savunma Bakanı Canikli'den operasyon sinyali!

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Meclis'te konuştu. Canikli, ''PKK-YPG'nin olduğu her yer Türkiye için hedeftir ve tehdittir. Uluslararası hukuktan doğan her türlü mücadelemizi kullanırız.'' dedi.

Milli Savunma Bakanı Canikli'den operasyon sinyali!

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Meclis'te konuştu. Canikli, ''PKK-YPG'nin olduğu her yer Türkiye için hedeftir ve tehdittir. Uluslararası hukuktan doğan her türlü mücadelemizi kullanırız.'' dedi.

 

''BU REZİLLİK CEVAPSIZ BIRAKILMAYACAK''

Bakan Canikli, NATO tatbikatındaki skandala ilişkin ise ''NATO'daki bu rezillik cevapsız bırakılmayacak'' ifadelerini kullandı.

 

 

S-400 KONUSU

Canikli ayrıca Rusya'dan alınan S-400'lerin ilk teslimatının 2019'da gerçekleşebileceğini açıkladı. Canikli, ''Rusya ile S-400 sistemleri tedariki için sözleşme imzalandı. Biri opsiyon olmak üzere iki S-400 sistemi sözleşme kapsamında tedarik edilecek. İlk S-400 sisteminin teslimatının 2019'da gerçekleştirilmesi planlanıyor.'' dedi.

 

''8 BİN 570 PERSONEL TSK'DAN İHRAÇ EDİLDİ''

Milli Savunma Bakanı, darbe girişimi sonrasında FETÖ ile bağı tespit edilen 150'si general, 4 bin 630'u subay olmak üzere 8 bin 570 personelin de TSK'dan ihraç edildiğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2017, 11:46
YORUM EKLE