banner211

Soyguncular, kuyumcuda 3 kişiyi rehin aldı

Fatsa'da kar maskeli soyguncular, kuyumcuda 3 kişiyi rehin aldı. Polis soyguncuları 9 saat sonra ikna etmeye başarırken, 2 soyguncu gözaltına alındı.

Soyguncular, kuyumcuda 3 kişiyi rehin aldı

ORDU'nun Fatsa ilçesindeki rehine krizi 9 saat sonra, zanlıların teslim olmasıyla son buldu. Polis uzun süre soyguncuları ikna etmeye çalışırken, soyguncular bir kişi yaraladı. Ordu'nun Fatsa ilçesinde girdikleri kuyumcu dükkanındakileri rehin alan 2 kişi, rehineleri bıraktıktan sonra teslim oldu. Ordu Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yapılan ikna çalışma neticesinde şüpheliler, rehinelerden önce Durmuş Güngör'ü ardından da Beytullah Gül'ü serbest bıraktı. Zanlılar, daha sonra ellerindeki Dursun Güneş isimli son rehineyi de serbest bırakarak, güvenlik güçlerine teslim oldu.

Gözaltına alınan 2 şüpheli, Fatsa İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

 

 

1 KİŞİYİ SERBEST BIRAKTI 

Ordu'da 2 soyguncu kuyumcuda rehin aldıkları 3 kişiden 1'ini serbest bıraktı. Ordu Fatsa'daki kuyumcuda 3 kişiyi rehin alan 2 soyguncu, 1 kişiyi serbest bıraktı. Serbest bırakılan kişi ambulansla hastaneye götürülürken sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

KRİZDE İLGİNÇ GELİŞME! ANNELERİ İKNA ETMESİ GETİRİLDİ!

Öte yandan kuyumcuya girip bir kişiye yaralayıp 3 kişiyi de rehin alan 2 kardeşi ikna etmeleri için anneleri polis tarafından bölgeye getirildi. Cep telefonuyla çocuklarıyla görüştürülen anne de ikna etmeyi başaramadı. Gözyaşlarına boğulan anne sinir krizi geçirip baygınlık geçirdi.

 Ordu'nun Fatsa İlçesi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Hacı Hulusi Baba Caddesi üzerinde bulunan Hasan Gül'e ait kuyumcuya saat 09.30 gibi kar maskeli iki kişi ellerinde tabanca ile girerek altınları istedi. 

 

 

Soyguncular, müdahale etmek isteyen Hasan Gül'ün yeğeni Murat Gül'ü tabancayla vurup yaraladı. Kendini dışarı atan Murat Gül, çevredekilerin yardımı ile hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

 

 

İhbar üzerine bölgeye çok sayıda polis sevk edildi. Kuyumcunun bulunduğu cadde yaya ve araç trafiğine kapatıldı.

 

 

İki soyguncu, Hasan Gül ile iki çalışanını içeride rehin aldı. Polisin ikna çalışmalarının sürdüğü belirtildi. Operasyon için bölgeye özel harekat şubesi ekipleri de sevk edildi.

 

 

EMNİYET MÜDÜRÜ: MÜZAKEREYLE ÇÖZEBİLMEK İÇİN SABIRLA GÖRÜŞMELERİMİZİ SÜRDÜRÜYORUZ         

Ordu İl Emniyet Müdürü Caner Tayfur, Fatsa ilçesinde kuyumcu ile iş yerindekilerin rehin alınmasına ilişkin, "Ellerinde 3 rehine var. Olayı müzakere yoluyla çözebilmek için sabırla görüşmelerimizi sürdürüyoruz" dedi. Tayfur, gazetecilere yaptığı açıklamada, olayın 09.20 sıralarında meydana geldiğini söyledi.         

     

 

Olayın soygun girişimi olduğunu belirten Tayfur, "Maalesef 1994 ve 1988 doğumlu iki kardeş tarafından yapılmak istenen soygun girişimi söz konusudur. Siyasi boyutu kesinlikle yoktur. Şu anda olayın başlangıç aşamasında hafif yaralı olan bir hemşehrimiz var. Onun sağlık durumu gayet iyi. Ellerinde 3 rehine var. Olayı müzakere yoluyla çözebilmek için sabırla görüşmelerimizi sürdürüyoruz" diye konuştu. Tayfur, genel müdürlükten de destek istediklerini dile getirerek, "Sayın Genel Müdürümüz, Ankara'dan bize uzman ekiplerden oluşan destek gönderecek. Müzakereci arkadaşlar da gelecek. İnşallah bu olayı sağ salim, kazasız belasız neticelendirmeyi umut ediyoruz" ifadelerini kullandı.      

 

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2015, 20:06
YORUM EKLE