banner211

Tuşba Belediyesi ‘Akköprü Millet Bahçesi’nin yapımına başladı

Van’ın Tuşba Belediyesi, mahalle sakinlerinin kullanımına sunmak için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı TOKİ Başkanlığı desteği ile hayata geçireceği ‘Akköprü Millet Bahçesi’nin yapımına başladı.

Tuşba Belediyesi ‘Akköprü Millet Bahçesi’nin yapımına başladı

İlçenin gelişmesi, halkın huzur ve refahı için her gün yeni bir proje hayata geçiren Tuşba Belediyesi, baharın gelmesiyle önceki yıl TOKİ Başkanlığı tarafından ihale süreci tamamlanan ancak mevsim şartlarından dolayı yapımına başlanmayan Akköprü Millet Bahçesi’nin inşaatına başlama startı verdi. Toplam 104 bin 777 metrekare alan üzerinde inşasına başlanan ‘Akköprü Millet Bahçesi’nde konvansiyonel kalıp sistemiyle yapılacak olan bin 361 metrekare inşaat alanına sahip sosyal donatıların da yer alacağını belirtildi.


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı TOKİ Başkanlığı tarafından finanse edilen ve Tuşba Belediyesi koordinesinde yürütülen inşaat alanında incelemelerde bulunan Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, 360 günde tamamlanacak olan Akköprü Millet Bahçesi’nin bitirilmesiyle mahalle sakinlerinin hak ettiği hizmete kavuşacağını söyledi. Daha yaşanabilir bir Tuşba için yola çıktıklarını dile getiren Başkan Akman, “Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren Tuşba’mızı modern ve daha yaşanabilir bir ilçeye dönüştürmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Halkımızın özlediği ve hak ettiği hizmetlere kavuşması bizleri son derece mutlu ediyor. Tuşba ilçemizin bir dinleme ve mesire alanı olacağını özellikle bilmenizi isterim” ifadelerini kullandı.


Projelerinin destekleme süreciyle ilgili olarak da açıklamalarda bulunan Başkan Akman, “Bu projemizin hayata geçirilmesine desteklerini esirgemeyen Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum’a şükranlarımı arz ediyorum” ifadelerini kullandı.

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Güzel bir Tuşba mümkün.
Güzel bir Tuşba mümkün. - 1 ay Önce

Belediyemizden marka belediyecilik, modernleşen ve gelişen Tuşba ve geleceği aydınlık bir toplum adına şunları mutlaka bekliyoruz: ● Tuşba 1. Millet Bahçesi ● Tuşba 2. Millet Bahçesi ● Toprakkale Tepesi Mesire Alanı ve Seyir Terasları Projesi ● Kampüse kadar uzanan Tuşba Sahil Bandı ve Yeşil Kuşak Projesi. ● Tuşba'nın her mahallesine yeni birer park projesi. ● Tuşba'nın bütün cadde ve sokakları ile ara sokakları kontrol edilerek yeni asfalt serimi gereken birçoğunun asfaltlanması. ● Onlarca yeni yol ve güzergahlar açılması. ● Tuşba'nın mahallelerine Üstü Kapalı Semt Pazar Yerleri inşa edilmesi. ● Tuşba'daki kanal ve derelerin, kıyı ve sahillerin temizlenmesi. ● Tuşba'nın bütün mahalle, cadde, sokak, ara sokak ve parklarında günlük olarak süpürme, temizlik ve çöp- atık toplama çalışmalarının yapılması. ● Tuşba'nın mahallelerine "semt spor sahaları" yapılması. ● Tuşba'daki ahır ve ağılların kent dışına taşınması. ● Tuşba'daki metruk yapıların yıkılması. ● Çitören, Mollakasım, Ayanıs ve Amik kıyı ve sahillerinin işgal edilmesinin önüne geçilmesi, halka açılması, çağdaş standartlarda düzenlemelerle halka açık ücretsiz yüzme, dinlenme ve oturma alanları oluşturulması. ● Kampüsün içindeki mini limanın temizlenmesi, ıslah edilmesi ve dalgakıranıyla birlikte yenilenmesi. Bu maddeler gerçekleştirildiği taktirde Tuşbamız modern, bakımlı, gelişmiş, güzel bir ilçe olur. Belediyecilikte örnek ve kıskanılan-imrenilen bir ilçe olur. Belediyeciliğin hakkı verilmiş olur. Bunların yapılması temennisiyle bu uğurda başarılar... Başlatılan Millet Bahçesi için de tebrikler...

beyhan
beyhan - 1 ay Önce

Oraya millet bahçesi değil resmi bir kurum yapın bütün kurumları iskele ve istasyon mah da yaptınız

furkan
furkan - 1 ay Önce

saçma sapan yerlere para harcıyorlar. tuşbaya bağlı molakasım ayanıs özyurt irini gibi potansiyeli yüksek turizm bölgeleri varken buralara para dökmek akıllı insanların yapacağı iş değil. yazık.