banner290

Tuşba Belediyesi’nden, öğrencilere ücretsiz Kitap Kafe hizmeti!

Gençlere ve eğitime verdiği önemle bilinen Tuşba Belediyesi, tüm hizmetlerin ücretsiz olduğu ‘Kitap Kafe’ açtı.

Tuşba Belediyesi’nden, öğrencilere ücretsiz Kitap Kafe hizmeti!

Sosyal sorumluluk projelerine ara vermeden devam eden Tuşba Belediyesi, okuyan, okuduğunu anlayan ve araştıran bir neslin yetişmesine öncülük etmek amacıyla Tuşba Toplum Yaşam Merkezi’nde çocuk ve yetişkinlerin yanı sıra her yaşta insanın faydalanabileceği, internet erişimi olan, sosyal aktivitelerin gerçekleştirilebileceği ‘Kitap Kafe’nin açılışını gerçekleştirdi.

Düzenlenen bir törenle Belediye Başkanı Salih Akman tarafından açılışı gerçekleştirilen, ‘Kitap Kafe’de ikramlar dahil tüm hizmetler ücretsiz olacak verilecek. Vatandaşların temiz bir ortamda güzel vakit geçirebilecekleri için ‘Kitap Kafe’yi açtıklarını dile getiren Başkan Akman, özellikle gençleri okumaya yönlendirmek ve zararlı alışkanlıklardan uzak tutulmaları için önemli bir hizmet olduğunu söyledi.

Tuşba Toplum Yaşam Merkezimizde 100 metrekare kapalı alana sahip olan Kitap Kafe’nin haftanın 7 günü açık olacağını da dile getiren Başkan Akman, “Hizmete açtığımız ‘Kitap Kafe’de ikramlar dahil tüm hizmetler ücretsiz olarak verilecek. İsteyen gençlerimiz satranç gibi zeka oyunların da oynayarak daha güzel vakit geçirebilirler” dedi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Belediyelere çağrı
Belediyelere çağrı - 2 ay Önce

BU MEKANLARDAN 50 TANE AÇILSIN. EDREMİT, İPEKYOLU VE TUŞBA'NIN BÜTÜN SEMT VE MAHALLELERİNDE, TOKİ SİTELERİNDE AÇILSIN. İNSANA YATIRIM, ÇOCUKLARA VE GENÇLİĞE YATIRIM, EN BÜYÜK HİZMETTİR. ÇOCUKLARI VE GENÇLİĞİ SOKAĞIN VE DIŞARDAKİ ZARARLI VEYA FAYDASIZ MEKANLARIN ZARARLARINDAN VE TEHLİKELERİNDEN BU ŞEKİLDE KORUYALIM. HER MAHALLEDE, HER SEMTTE AYRICA YENİ PARKLAR, YEŞİL ALANLAR, SPOR ALANLARI, DİNLENME ALANLARI VE OYUN ALANLARI OLUŞTURALIM.