banner211

Tuşba Belediyesinin yol yapım çalışmaları sürüyor

Van’ın Tuşba Belediyesi, şehir merkezindeki imkan ve hizmetlerin tamamını kırsal mahallelere götürmek, cadde ve sokakların modern bir görünüme kavuşması için yürüttüğü kilit parke taşı yapım çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Tuşba Belediyesinin yol yapım çalışmaları sürüyor

Bir yıla aşkın süredir yaşanan pandemiye rağmen belirlediği hedeflere emin adımlarla ilerleyen Tuşba Belediyesi, ilçenin her noktasına hizmet götürmek ve daha yaşanılabilir bir kent oluşturmak için gece gündüz demeden çalışıyor. Şehir merkezindeki imkan ve hizmetlerin tamamını kırsal mahallelere de götüren Tuşba Belediyesi, halkın belediyenin hizmet ve imkanlarından eşit şekilde faydalanması amacıyla kırsal mahallelerde yürüttüğü kilit parke taşı yol yapım çalışmaları tüm hızıyla sürdürüyor.“İlçe halkıyla el ele vererek çalışıyoruz”

Bu yıl çalışmalarına Derebey Mahallesi’nde başlayan Tuşba Belediyesi, belirlenen program dahilinde altyapı çalışmaları tamamlanan sokaklarda kilit parke taşı yol yapım hizmetini yürüteceği belirtildi. Bir yıla aşkın süredir devam eden korona virüs salgınına rağmen belirledikleri hedefe doğru emin adımlarla yürüdüklerini kaydeden Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, ilçe halkıyla el ele vererek daha güzel ve yaşanabilir bir ilçe hedefine ulaşacaklarından hiç kimsenin şüphesinin olmamasını istedi.“Hedefimiz 200 bin metrekare kilit parke taşı çalışmasını gerçekleştirmek”
Merkez mahallelerde olan tüm olanak ve hizmetlerin aynısını kırsal mahallelere de götürmeye kararlı olduklarını ifade eden Başkan Akman, “İlk etapta ihalesini yaptığımız 60 bin metrekare kilit parke taşı, 20 bin metre bordür taşı ve 12 bin metre oluklu taş döşeme işine başladık. Standartlara uygun yapılan çalışmalar ile mahallelerimizin cadde ve sokakları daha modern bir hale kavuşacak. Hedefimiz bu yıl belirlediğimiz program dahilinde Tuşba ilçemiz genelinde 200 bin metrekare kilit parke taşı yol yapım çalışmasını gerçekleştirmektir” ifadelerini kullandı.

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
İstirham ediyoruz
İstirham ediyoruz - 3 gün Önce

Mart, nisan, mayıs ayları geçti. Bugün 10 Haziran Perşembe. Çalışma mevsimi hızla geçiyor. Van merkez ilçelerimizin merkez mahallelerinde birçok cadde, birçok sokak ve birçok ara sokakta asfalt yollar veya kilit parke taşı döşeli yollar oldukça bozuk. Yıllar sonra bugün birçok yol bozuk, çökük, kasisli, yıpranmış, kazı ve yamalar neticesinde adeta araç sürülemez durumda. Allah rızası için, bütün mukaddesatlarımızın hatrına, vatandaşlara verdiğimiz değer ve makamlarımızın saygınlığı adına sorumlu makamlar, sorumlu birimler ve ilgili ekipler Edremit, İpekyolu ve Tuşba mahlelerimizin, yakın ve uzak semtlerinin tamamında hummalı bir çalışma başlatsınlar lütfen. Yol medeniyettir ve bir şehir ancak yolları kadardır. Şehrin onlarca caddesi, yüzlerce sokağı, yüzlerce ara sokağı tek tek kontrol edilerek ihtiyaç olan onlarca belki yüzlercesinde asfalt yenileme veya kilit taşı yenileme, kaldırım yapma, oluk ve ark yapma, mazgal döşeme, yolları modern ve kullanışlı hale getirme çalışmaları başlatılsın. Van'ın üç büyük eksiği YOL, TEMİZLİK VE YEŞİL ALAN EKSİKLİĞİDİR.