Tuşbalı minik öğrencilerden yaşlılara anlamlı ziyaret! El öpüp hayır dualarını aldılar

Tuşba Belediyesi, 4-6 yaş grubuna yönelik açtığı kreşe devam eden öğrenciler, ‘Yaşlılar Haftası’ nedeniyle yaşlıları evlerinde ziyaret ederek ellerini öpüp, çiçek ve çeşitli hediyeler verdiler.

Tuşbalı minik öğrencilerden yaşlılara anlamlı ziyaret! El öpüp hayır dualarını aldılar

Tuşba Toplum Yaşam Merkezi’nde açılan kreşe devam eden öğrencilerin, milli ve manevi değerleri yaşayarak öğrenmeleri için çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Yaşlılar Haftası dolayısıyla öğretmenlerinin nezaretinde ilçedeki yaşlıları evlerinde ziyaret ederek ellerinde öpen minikler, onların hayır dualarını aldılar.

Sosyal belediyecilik gereği her zaman yaşlı, hasta ve engellilerin yanında olan Belediye Başkanı Salih Akman’ın talimatları ile ziyaret gerçekleştirdiklerini belirten kurs öğretmenleri, “Öğrencilerimiz ile yaptığımız bu ziyaretlerle onlara büyüklerimize karşı göstermemiz gereken saygıyı anlatarak aradaki gönül bağını daha da sağlamlaştırmalıyı amaçlıyoruz. Büyüklerimizi sadece özel gün ve haftalarda değil yılın her gününde hatırlayarak onlarla birlikte olduğumuzu onlara hissettirmeliyiz.

Ziyaret ettiğimiz her büyümüze Belediye Başkanımız Salih Akman’ın selamlarını iletip, bu önemli günlerini tebrik ediyor, ellerinden öpüyoruz” dediler. Öğrencileri karşılarında gördüklerinden duygulanan yaşlılar ise bu özel günlerinde kendilerini unutmayan Başkan Akman ve minik öğrencilere teşekkür ettiler. 

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE