banner211

Tuşba’nın ikinci halk plajı açılıyor

Van’ın Tuşba Belediyesi, Ayanıs Mahallesi’nde geçtiğimiz sonbaharda yapımına başladığı ‘Ayanıs Halk Plajı’nın turizm sezona yetiştirilmesi için hummalı bir çalışma yürütüyor.

Tuşba’nın ikinci halk plajı açılıyor

Tuşba Belediyesinin, bölge halkının ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda toplam 21 bin metrekare alan üzerine inşa ettiği Ayanıs Halk Plajı’nın yapımı sürüyor. Geçtiğimiz sonbaharda yapımına başlanan ancak mevsim şartlarından dolayı inşaatına ara verilen halk plajının şartnamede belirtilen 100 iş günü içerisinde tamamlanması için havaların ısınmaya başlamasıyla tekrar çalışmalara başlandı.

“HAZİRAN AYININ SONUNDA HİZMETE AÇMAYI HEDEFLİYORUZ”


Alt katı mescit ile WC ve üst katı ise restorandan oluşan toplam 370 metrekare alan üzerinde inşa edilecek tesisin temeline ilk harcı atan Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, Ayanıs Halk Plajı’nı haziran ayının sonunda hizmete açmayı hedeflediklerini söyledi. Başkan Akman, 505 bin 625 TL’si Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından karşılanan ve yaklaşık 2 milyon 100 bin TL’ye mal olacak ikinci halk plajının 21 bin metrekare alan üzerine kurulduğunu ve içerisinde otopark, 50 adet piknik masası, piknik alanları, çocukların eğlenmeleri için çocuk oyun alanlarının bulunduğunu söyledi.

“HALKIMIZIN TALEPLERİNİ GÖZ ARDI ETMEDİK”


Plajın turizm sezonuna yetiştirmek için hummalı bir çalışmanın yürütüldüğünü dile getiren Başkan Akman, “Belediyemiz tarafından Van'a kazandırılan Mavi Bayraklı Halk Plajı, çevre illerden de vatandaşların gelmesi üzerine yetersiz kalıyordu ve bize bu konuda çok talep geliyordu. Bizler de halkımızın bu taleplerini göz ardı etmedik. Vatandaşlarımızın şehrin stresinden uzaklaşabilecekleri ve aileleriyle dinlenebilecekleri ikinci plajımızın temelini attık” dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2021, 15:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat Aktaş
Murat Aktaş - 2 hafta Önce

Sayın yetkililer Van iklimine uymayan garip ağaçları dikmeyelim.Salkim söğüt ve çınar hem ucuz hemde gölge için uygun ağaçlardır.

Vanlı
Vanlı - 2 hafta Önce

Bunlar hizmet değil. Vatandaşın sahilini işgal etmeyin. Burası antalya bodrum marmaris değil. Biraz da vatandaşa kalsın. Başka işin yok mu başkan

Tuşba
Tuşba - 2 hafta Önce

Ne plajı bı size zahmet açılmaya zeve vb. Yoları ne zaman açılacak.

Ali
Ali - 2 hafta Önce

Tuşba yada baksanız 2 aydır sular yolun ortasında patlamış kimse ilgilenmiyor istasyon mah perşembe pazarın olduğu sokak ortasında tşk