banner211

Atlı, Erçek Gölü'nde nesli tehlikede olan "Dikkuyruk" ördek çeşidini fotoğrafladı

Türkiye'deki yüzlerce kuş türünden 215'nin gözlemlenebildiği Van Gölü Havzası'nda doğal yaşam alanlarının koruma altına alınması nesli tehlike altında olan dikkuyrukların sayısını artırırken Fotoğraf Sanatçısı Vedat Atlı, Erçek Gölü'nde nesli tehlikede olan mavi gagalı bir ördek çeşidi olan "Dikkuyruk"ları fotoğrafladı.

Atlı, Erçek Gölü'nde nesli tehlikede olan "Dikkuyruk" ördek çeşidini fotoğrafladı

HABER MERKEZİ: Türkiye'deki yüzlerce kuş türünden 215'nin gözlemlenebildiği Van Gölü Havzası'nda doğal yaşam alanlarının koruma altına alınması nesli tehlike altında olan dikkuyrukların sayısını artırırken Fotoğraf Sanatçısı Vedat Atlı, Erçek Gölü'nde nesli tehlikede olan mavi gagalı bir ördek çeşidi olan "Dikkuyruk"ları fotoğrafladı.

Türkiye'deki yüzlerce kuş türünden 215'nin gözlemlenebildiği Van Gölü Havzası'nda, doğal yaşam alanlarının koruma altına alınmasıyla, nesli tükenme tehlikesi altında olan dikkuyrukların sayısında artış yaşandı. Yüzlerce kuş türünün göç yolculuğunda en önemli konaklama merkezlerinden olan Van Gölü Havzası, kuş türü ve popülasyonu bakımından bilim insanlarının yanı sıra doğaseverlerin de dikkatini çekiyor. Fotoğraf Sanatçısı Vedat Atlı, Erçek Gölü'nde nesli tehlikede olan mavi gagalı bir ördek çeşidi olan "Dikkuyruk"ları fotoğrafladı.

İŞTE ATLI’NIN KADARAJINA TAKILAN O KARELER
 

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2020, 14:29
YORUM EKLE