banner272

Demirtaş canlı yayında karısı ve çocukları ile görüştü

HDP eski genel başkanı Selahattin Demirtaş, 140 Jurnos'un çektiği Coğrafya Kaderdir adlı belgeselde eşi ve çocukları ile canlı yayında konuştu...

Demirtaş canlı yayında karısı ve çocukları ile görüştü

Başak Demirtaş, cezaevinden arayan eşi Selahattin Demirtaş'la "Coğrafya kader" belgeselinin çekimleri sırasında konuştu. Demirtaş'ın eşiyle konuşması sırasında kızları Delal ve Dılda gözyaşlarına hakim olamadı.

Tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş, 140journos'a konuştu. Zaman zaman duygusal anlara da sahne olan belgesele Demirtaş ile eşi arasındaki telefon konuşması damga vurdu.

"KIZLARIMIN YAŞAYACAĞINI DÜŞÜNMEMİŞTİM"

Belgeselde eşinin gözaltına alınma anlarını anlatan Başak Demirtaş, gözyaşlarına hâkim olamadı. O anlarda aklına 38 yıl önce küçük bir kız çocuğuyken babasının eve düzenlenen baskınla gözaltına alınma anının aklına geldiğini söyleyen Demirtaş, "Annemle birebir aynı cümleleri kuruyorduk mesela. Benim yaşadığımı 38 yıl sonra kızlarımın da yaşayacağını hiç düşünememiştim, hiç böyle bir şey aklıma gelmemişti" dedi.

"KORKUDAN KIZIM DILDA AĞLAMAYA BAŞLADI"

"Çok zorlanıyorum" derken gözyaşlarına hakim olamayan Başak Demirtaş, "Korkudan küçük kızım Dılda ağlamaya başladı. Selahattin bir taraftan onu teselli etmeye çalışıyor, bir taraftan hazırlanıyor… Selahattin'le vedalaştık. En kısa sürede geleceğini söyledi" ifadelerini kullandı.

TELEFON KONUŞMASI SIRASINDA DUYGUSALLIK TAVAN YAPTI

Belgeselde Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş, kızları Delal ve Dılda ile yaptığı telefon görüşmesi de yer aldı. Konuşma sırasında Selahattin Demirtaş kızının doğum gününü kutladı. Cezaevinde kızının doğum günü için bisküviden pata yapacağını söylediği anda ise duygusallık tavan yaptı.

İŞTE O BELGESEL...

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2020, 20:19
YORUM EKLE

banner269

banner260