banner211

Giydiği forma Vanlı esnafın başına iş açtı!

İzmir’in Kiraz ilçesinde, Kürdistan yazılı forma ile fotoğraf çektiren ve bu fotoğrafı sosyal medyada paylaşan Vanlı bir esnaf fotoğraf yüzünden yaşadığı ilçeden ayrıldı.

Giydiği forma Vanlı esnafın başına iş açtı!

Kiraz ilçesinde yaşayan ve ilçede esnaflık yapan L.D. (38), Kürdistan yazılı formayla arkadaşlarıyla beraber bir fotoğraf çektirdi. L.D., bu fotoğrafı daha sonra sosyal medya hesabında paylaştı. Fotoğrafı fark eden bazı vatandaşlar, L.D'ye tepki gösterdi. Fotoğraf bir anda ilçede yaşayan onlarca kinin hesabında paylaşıldı.

 

GÖZALTINA ALINDIKTAN SONRA İLÇEYİ TERK ETTİ

Fotoğraf sonrasında bir araya gelen ve sosyal medya üzerinden örgütlenen vatandaşlar, tepkilerini L.D.'nin iş yeri önünde dile getirdi. Vatandaşlar, yanlarında getirdikleri Türk bayrağını şahsın dükkanı önünde açtı. İlçede gerginliğe neden olan bu olay sonrasında harekete geçen polisler, L.D.'yi gözaltına aldı. L.D., ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı. Yaşananların ardından L.D.'nin, memleketi  Van'a dönmek üzere iş yerini kapattığı belirtildi. Söz konusu Kürdistan yazılı formayla çekilen fotoğrafın ise iki yıl önce çekildiği iddia edildi.

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2016, 19:51
YORUM EKLE