banner266

Van Büyükşehir Belediyesi'nden vatandaşa kar uyarısı: Çıkmayın!

Van'da gün boyu devam eden ve akşam saatleri ile birlikte şiddetini iyice artıran kar yağışı kenti adeta felç etti. Aralıksız süren yağış devam etmeye devam ederken Van Büyükşehir Belediyesi vatandaşları uyardı.

Van Büyükşehir Belediyesi'nden vatandaşa kar uyarısı: Çıkmayın!

Van Büyükşehir Belediyesi, kentte etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle vatandaşların zorunlu olmadıkça özel araçları ile trafiğe çıkmamaları uyarısında bulundu. 
Van’da akşam saatlerinde başlayan kar yağışı, neredeyse hayatı durma noktasına getirdi. Yoğun kar yağışıyla beraber kent merkezi tamamen beyaz örtüye bürünürken, Büyükşehir Belediyesi, sürücüleri zorunlu olmadığı sürece trafiğe çıkmamaları konusunda uyardı.  
Uyarıda şu ifadeler yer aldı: ‘’Vatandaşlarımızın öncelikle özel araçları ile trafiğe çıkmamaları, toplu taşıma araçlarını kullanmaları önem arz etmektedir. Özel araçları ile trafiğe çıkacak olan vatandaşlarımızın araçlarında kar lastiği ve zincir bulundurmaları gerekmektedir. Ayrıca belediyemizin yol açma çalışmalarına engel teşkil edecek şekilde cadde ve sokak kenarlarına park yapmamaları gerekmektedir.”

YORUM EKLE

banner261