Van'ın Kuraklık Sorunu panelde konuşulacak!

Son dönemlerde kuraklık sorunu ile karşı karşıya kalan ve kaybı her geçen gün daha da büyüyen Van'da kentin önemli bilim insanları panelde buluşacak.

Van'ın Kuraklık Sorunu panelde konuşulacak!

ŞEHRİVAN HABER - Son bir yılda kuraklık seviyesinin normalden olağanüstü kuraklığa dönüştüğü Van'da kötü gidişat sürüyor. Türkiye'nin kuraklığı en şiddetli yaşayan illerinin başında gelen Van'da göletler, barajlar kurumaya devam ederken Van Gölü'nün su seviyesi de düşmeye devam ediyor. Şimdiye kadar görülmemiş bir su kaybının yaşandığı kentte kuraklık sorunu Van Ticaret ve Sanayi Odası iş birliği ile masaya yatırılacak.

Moderatörlüğünü inşaat mühendisi Faruk Görünüş'ün yapacağı Van TSO ile Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nin iş birliğinde gerçekleşecek "Van Gölü Havzasında Suyun Geleceği" paneli önemli isimlerin katılımıyla gerçekleşecek.

Panelde Prof. Dr. Faruk Alaeddinoğlu, Prof. Dr. Menaf Turan, Prof. Dr. Semra Demir, Doç. Dr. Harun Aydın, Doç. Dr. Azad Sağlam Selçuk, Doç. Dr. Serkan Kemeç'in su sorunu ile ilgili değerlendirmeler yapacağı panel 9 Ekim 2021 Cumartesi günü saat 14.00'te Van TSO Konferans Salonu'nda gerçekleşecek.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE