Van’da uyuşturucu operasyonu… 

Van Polisi Van-Hakkari karayolunda oluşturduğu uygulama noktasında durumundan şüphelenilerek durdurulan bir minibüste Narkotik Arama Köpeği Şila ile yapılan aramada çuvallar içerisine zulalanmış 342 kilo eroin maddesi ele geçirildi. Bir kişi gözaltına alındı. 

Van’da uyuşturucu operasyonu… 

Emniyet Müdürlüğümüz Van merkez ve ilçelerinde haksız kazanç sağlamak amacıyla, uyuşturucu madde ticareti, nakli veya depolanması faaliyetlerini yürüten şahıslara yönelik olarak yapılan çalışmalar devam ediyor. Çalışmalar kapsamında 23 Ağustos günü Van Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, Hakkari–Van karayolu üzerinde oluşturulan uygulama noktasında durumundan şüphelenilerek durdurulan 65 plaka sayılı minibüste, Narkotik Madde Arama Köpeği Şila ile birlikte yapılan detaylı aramada; aracın bagaj kısmında bulunan çuvallar içerisine zulalanmış vaziyette 342 Kilo 700 Gram Eroin Maddesi ele geçirildi. 

Elde edilen uyuşturucu madde ile ilgili olarak araç sürücüsü D.B. “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak/Uyuşturucu Madde Nakletmek” suçundan gözaltına alınırken, soruşturmanın çok yönlü olarak devam ettiği kaydedildi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2019, 09:43
YORUM EKLE