banner211

Arvas müjdeyi verdi: Kapıköy bir lojistik üs daha!

Van milletvekili olarak seçildiğinden bu yana kente dair önemli sorunların çözümünde aktif rol oynayan AK Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas’tan bir müjde daha geldi. Erciş başta olmak üzere Van’ın uzun yıllardır beklediği önemli yatırımların ve sorunların takipçisi olan Arvas bu kez de Van’a önemli bir kurumun kurulması haberini paylaştı. Girişimlerini uzun süredir yaptığı bir projenin müjdesini kamuoyu ile paylaşan Arvas, Van, Kapıköy’de Van Veteriner Sınır Kontrol Noktası Müdürlüğü kurulacağını müjdeledi.

Arvas müjdeyi verdi: Kapıköy bir lojistik üs daha!

ŞEHRİVAN HABER: HAKAN İZGİ/ERDAL ERBAŞ- Van milletvekili olarak seçildiğinden bu yana kente dair önemli sorunların çözümünde aktif rol oynayan AK Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas’tan bir müjde daha geldi. Erciş başta olmak üzere Van’ın uzun yıllardır beklediği önemli yatırımların ve sorunların takipçisi olan Arvas bu kez de Van’a önemli bir kurumun kurulması haberini paylaştı. Girişimlerini uzun süredir yaptığı bir projenin müjdesini kamuoyu ile paylaşan Arvas, Van, Kapıköy’de Van Veteriner Sınır Kontrol Noktası Müdürlüğü kurulacağını müjdeledi.

Ak Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas uzun süredir takibini yaptığı önemli bir yatırımın müjdesini paylaştı. Bir çok projenin öncülüğünü üstelen ve nihayete erdirme konusunda uğraşan Arvas, dün itibariyle Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde kabul edilen bir projeyi de Van kamuoyu ile paylaştı.

Arvas açıklamasında o yatırımı: “Yerli yetiştirici ve üretici birliklerimizin talebi doğrultusunda “Veteriner Sınır Kontrol Noktası Müdürlüğünün” Van’da kurulması hususunda Tarım ve Orman Bakanı Sayın Dr. Bekir Pakdemirli ve Bakan Yardımcımız Sayın Mustafa AKSU ile görüşmüş desteklerini istemiştik. Hayvancılık potansiyeli bakımından şehrimize, önemli bir avantaj sağlayacak Veteriner Sınır Kontrol Noktası Müdürlüğünün kuruluş kararı 17 Nisan 2019 tarihli resmi gazetede yayımlandı.” Şeklinde duyurdu.

O MÜDÜRLÜK VAN’DA ÖNEMLİ BİR GÖREV ÜSTELENECEK!

Açıklamada o müdürlüğün Van’a olan katkısı ile ilgili olarak ise şu ifadelere yer verildi: “Türkiye ve İran arasında bulunan Kapıköy Kara Hudut Kapısında kurulacak olan Veteriner Sınır Kontrol Müdürlüğü” bölge ekonomisine önemli katkı sağlayacaktır. Ülkemize giriş ve çıkışı olacak canlı hayvan, hayvansal ürünler ile ilgili bütün iş ve işlemler artık Van Veteriner Sınır Noktası Müdürlüğünde yapılacak. Bu sektörde ithalat ve ihracat yapan vatandaşlarımız başka bir sınır kapısına gitmek zorunda kalmayacak. Kapıköy de kurulacak Veteriner Sınır Kontrol Müdürlüğü, aynı zamanda görev ve sorumluluğu gereği hayvansal ürünlerin kalite ve sağlık yönünden kontrollerini yapacak insan sağlığını koruyacaktır.”

VAN LOJİSTİK BİR ÜS HALİNE GELECEK!

“Kapıköy Gümrük Kapısının hizmete açılması ile birlikte İran tarafında da bir hareketlilik başladı. Özellikle kotor deresi ve bölgesinde altyapı çalışmalarının hızlandığını biliyoruz. Stratejik olarak Türkiye’nin en önemli kapılarından biri olan Kapıköy’de Veteriner Sınır Kontrol Noktası Müdürlüğünün kurulacak olması bölgeyi önemli bir lojistik üssü haline getirecektir. Van’da ticaret hacminin artması yönünde ki çalışmalarımız devam ediyor. Van Valimiz ve kurum amirlerimiz ile birlikte güçlü bir sinerji oluşturduk. İnşallah yeni Belediyelerimiz ile de güç birliği yaparak bu sinerjimizi istihdama dönüştüreceğiz.

“Van Veteriner Sınır Kontrol Noktası Müdürlüğü” kararının ülkemize ve Van’ımıza hayırlı olmasını diliyor, bu vesile ile Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli ve Bakan Yardımcımız Sayın Mustafa Aksu’ya Van halkı adına teşekkür ediy

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE

banner201