Güneş yüzünü gösterdi

Van’da yağmur nedeniyle ertelenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Şenliği’ni fırsat bilen vatandaşlar, Atatürk Kültür Parkı’na akın etti.

Güneş yüzünü gösterdi

Havanın güneşli olmasını fırsat bilen vatandaşlar, şenlik alanına akın etti. Ailesi ile birlikte parka akın eden vatandaşlar, şenliği piknik havasında izledi. Kimi vatandaş semaverde demlediği çayını yudumlarken kimi vatandaş ise uçurtma uçurmanın keyfini yaşadı. Uzun zamandır havaların yağışlı olduğunu ve evlere kapandıklarını belirten vatandaşlar, havanın güneşli olması ile birlikte 23 Nisan Şenliği’ni fırsat bilerek parka geldiklerini söylediler. Havanın piknik yapmaya elverişli olduğunu ifade eden Ceylan Erginyürek adlı vatandaş, “Hava bugün hafif rüzgârlı olmasına rağmen çok güzel. Özellikle çocukların uçurtmalarını uçurmaya elverişli. Çok güzel bir eğlence oldu. Özellikle çocuklar için çok güzel oldu. Güzel bir gün oldu bizim için” dedi.
Çocuklar ise, çok eğlendiklerini ve hoşça vakit geçirdiklerini belirterek, hep beraber “Yaşasın 23 Nisan” sloganı attılar.

 

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2013, 14:32
YORUM EKLE