banner166

GÜZELLİKLERİMİZ FOTOĞRAFLANDI

Bitlis ve Ahlat Fotoğrafçılar Derneği üyeleri Nemrut Dağı’na çıkarak hem Van Gölü’nü hem de Nemrut Krater Gölü’nü fotoğrafladılar.

GÜZELLİKLERİMİZ FOTOĞRAFLANDI

Bitlis ve Ahlat Fotoğrafçılar Derneği üyeleri Nemrut Dağı’na çıkarak hem Van Gölü’nü hem de Nemrut Krater Gölü’nü fotoğrafladılar.

 

Bitlis’te kış mevsiminin gelmesiyle birlikte ortaya çıkan doğal güzellikler fotoğraf sanatçılarının ilgi odağı haline geldi. Bitlis’te bulunan Nemrut Dağı’na çıkan fotoğrafçılar, buradan hem Van Gölü’nü hem de Nemrut Krater Gölü’nü fotoğraflayarak ölümsüzleştiriyorlar. Bitlis ve Ahlat Fotoğrafçılar Derneği Başkanları ve üyeleri, havanında güzel olması nedeniyle çıktıkları Nemrut Dağı’nda Nemrut Krater ve Van göllerinin fotoğraflarını çektiler.

 

Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) Öğretim Görevlisi Oktay Subaşı, tepede Nemrut Krater Gölü ortada kayak pisti ve aşağıda ise Van Gölü manzaralı yerde fotoğraf çekmenin her fotoğrafçının hayali olduğunu söyledi. Subaşı, “Bugün fotoğrafçı arkadaşlarla birlikte Nemrut Kayak Tesisi’ne fotoğraf çekmeye geldik. Burası o kadar farklı bir mekân ki aynı zirvede Nemrut Krater Gölü’nü, Süphan Dağı’nı, Rahva Ovası’nı ve Van Gölü’nü izlemek mümkün. Bu da fotoğrafçılık açısında son derece güzel görüntüler yakalamamızı sağlıyor” dedi. Ahlat Fotoğraf Derneği Başkan Yardımcısı Özkan Olcay ise, dernek üyeleriyle birlikte Nemrut Dağı’na çıkarak güzel kareler yakaladıklarını söyledi. Olcay, “Nemrut Krater Gölü’nün zirvesindeyiz. Buradan hem Nemrut Krater Gölü’nü, hem Van Gölü’nü hem de ortadaki kayak pistini fotoğraflıyoruz. Bitlis’in sahip olduğu bu üç güzel alanı fotoğraflamak için 15 kişilik bir grup ile beraber bu güzellikleri objektiflerimize yansıtıp uluslararası platformlarda elimizden geldiği kadar tanıtım yapmaya çalışıyoruz” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2016, 12:55
YORUM EKLE