banner139

SOĞANDA VE ÖZGÖKÇE'DEN MURADİYE'YE ZİYARET

AK Parti Van il Başkanı Av. Zahir Soğanda ve Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe Muradiye ilçesini ziyaret etti.

SOĞANDA VE ÖZGÖKÇE'DEN MURADİYE'YE ZİYARET

AK Parti Van il Başkanı Av. Zahir Soğanda ve Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe Muradiye ilçesini ziyaret etti.

 

Sabah saatlerinde AK Parti il yönetim kurulu üyeleri ve Tuşba Belediye Meclis üyeleri ile birlikte Muradiye ilçesini ziyaret eden Başkan Soğanda ve Özgökçe, geçtiğimiz günlerde Muradiye ilçe AK Parti binasına yapılan bombalı saldırı nedeniyle 'geçmiş olsun' ziyaretinde bulundu. Burada ilçe Başkanı İbrahim Vanlıdan olay ile ilgili bilgi alan Soğanda ve Özgökçe daha sonra ilçe teşkilatı ile bir araya geldi. Ziyarette bir selamlama konuşması yapan İlçe Başkanı İbrahim Vanlı, kendilerini yalnız bırakmayan ve desteklerini sunan Özgökçe ve Soğanda'ya teşekkür etti.

 

İl Kadın Kolları Başkanı Havva Duran'ın bir kısa konuşmasının ardından Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe bir konuşma gerçekleştirdi. Başkan Özgökçe konuşmasının başında teşkilata geçmiş olsun dileklerinde bulunarak, "AK Parti il başkanlığımız, teşkilatlarımız, Tuşba Belediye meclis üyelerimizle birlikte ilk gün burada olacaktık. Fakat il dışında olduğumuz için gelememiştik. Bugün kalabalık heyetimizle yanınızdayız. Siyasetin bu denli kanlı işlere bulaşmasını esefle kınıyoruz. Siyaset hangi parti olursa olsun fikirlerini görüşlerini demokratik bir çerçevede insanların gönüllerine dokunarak yapılmalıdır. İlçe binamız burada halkımızın sorunlarına çözüm bulmak, bu halkın yanında olmak için vardır Muradiye ilçe başkanlığımız gerçekten çok çalışan ve insanlar tarafından taktire şayan çalışmalara imza atmış bir teşkilattır. Ben tekrardan kendilerine geçmiş olsun diyor, Allah'a emanet ediyorum" dedi.

 

Daha sonra konuşan AK Parti Van il Başkanı Zahir Soğanda, Van'da Ak Partiyi hedef almalarının düşündürücü bir durum olduğunu söyledi. Partisinin Van’da diri olduğunu görenlerin durumdan rahatsız oldukları ifade eden Soğanda, "Biliyorlar ki zorbalıklarını bitirdiklerinde Van onların değildir. Muradiye onların değildir. Van onlar için hiçbir zaman kazanılmış bir şehir değildir. Bu memleket birlik beraberlik istiyor. Hiç bir zaman Van emperyalistlerin diyarı olmadı, olmayacak. Bu memleket onlara 2 yıldır çukur kazdırtmadı. Onlarda Van’ı cezalandırmak istediler. 27 gün boyunca sabah namazına kadar meydanları doldurduk. Muradiye hergün nöbetteydi. Terör örgütleri de bunu hazmedemedi. Biz hiç bir zaman bu memleketi onlara teslim etmeyeceğiz. Her an sahadayız. Belediye onların olmasına rağmen sürekli hizmet içerisindeyiz. Geçenlerde de yine bir köyümüzde bir okulumuzun temelini attık. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi; tek tek değil topunuz gelin. Bir ölürüz, bin diriliriz. Biz Muradiye ilçemizin yanındayız. Yanımda olmaya da devam edeceğiz" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2016, 07:32
YORUM EKLE

banner135

banner134