'TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ'

Lokman Hekim hastanesiyle ilgili iddialara CHP’den açıklama geldi...

'TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ'

Son günlerde Özel Lokman Hekim hastanesiyle ilgili yaşanan sorun ve sıkıntılarla ilgili Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Van İl Başkanı Mehmet Kurukçu’dan çarpıcı açıklamalar geldi. Kurukçu, vatandaşların söylemleri ile hastane yönetiminin söylemleri arasında ciddi farklılıklar olduğunu söyleyerek “Ancak hastane yönetimin söylediği rakamlardan farklı bir ücret alınmış ve ellerinde belge olanlar varsa bunların haklarını savunmak ve sonuca ulaştırıncaya kadar takipçisi olmak da boynumun borcudur.” Dedi.

 

Son günlerde vatandaşların en çok şikayet ettiği birimlerden biri olan Lokman Hekim Hastanesiyle ilgili geçtiğimiz günlerde basın toplantısı düzenlenmiş ve gazetecilerin soruları hastane yönetimi tarafından yanıtsız bırakılmıştı. Basın toplantısında gazetecilerin vatandaşlar adına sorduğu sorulara yanıt vermeyerek toplantıyı terk eden hastane yönetimini önceki gün CHP Van İl Başkanı ve parti üyeleri ziyaret etti. Ziyarette hem vatandaşın sorunları hem de gazetecilerin soramadığı o sorulara yanıt arandı. İl Başkanı Mehmet Kurukçu, kentte yaşayan vatandaşlar adına sorunları araştırmak ve vatandaşları doğru şekilde bilgilendirmek için böyle bir ziyaret gerçekleştirdiğini belirtti.

 

 

KURUKÇU O İDDİALARI SORDU

Vatandaşların iddiasına göre Lokman Hekim Hastanesinde büyük yolsuzlukların yapıldığı, muayene, tetkik, tahlil girişlerinde büyük oranda zamlar yapıldığı örneğin 20 TL’lik muayene ücretlerinin 40 TL’ye, yatak ücretlerinin 75 TL den 130 TL’ye yükseltildiği ve acil girişlerinde de ayrıca ücret alındığı iddiaları ortaya atılmıştı. Tüm bunlara yanıt aramak için Lokman Hekim hastanesine giden CHP İl Başkanı Mehmet Kurukçu hastane yönetimiyle bir toplantı gerçekleştirdi.

 

 

HASTANE: VATANDAŞ ABARTIYOR

Kurukcu, burada hastane başhekimi Op. Dr. Mesut Pekmez ve başhekim yardımcısı Op. Dr. Ekrem Yalçın’la görüşmeler gerçekleştirdi. İlgili konu hakkında bilgi talebinde bulunan Kurukcu’ya, hastane yönetimi bilgi verdi. Başhekim Pekmez’in verdiği bilgiye göre zamların sadece asgari ücrete yapılan zammın bir sonucu olduğunu ve halk arasında abartılı rakamlar olarak algılanmaması gerektiğini söyledi. Ücretlerin bahsedildiği kadar abartılı olmadığını, örneğin 20 TL’lik bir muayene ücreti 23 TL, 75 TL’lik yatak ücreti ise 90 TL’ye yükseltildiğini söyleyen hastane yönetimi, bu fiyat tarifelerinin de muayene, doktor ve branşa göre değişiklik gösterdiğini, devletin verdiği kota dışında ise sadece acilde ücret alındığını ifade etti.

 

 

KURUKÇU: VATANDAŞI SAVUNMAK BORÇTUR

Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan CHP İl Başkanı Mehmet Kurukcu, vatandaşların söylemleri ile hastane yönetiminin söylemleri arasında ciddi farklılıklar olduğunu söyleyerek “Ancak hastane yönetimin söylediği rakamlardan farklı bir ücret alınmış ve ellerinde belge olan vatandaşlar varsa bunların haklarını savunmak ve sonuca ulaştırıncaya kadar takipçisi olmak da boynumun borcudur.” Dedi. 

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2016, 09:45
YORUM EKLE