Tandoğan’dan ‘ihanet’ haberine sert tepki!

Olaylı VATBO seçimlerinde yaşanan olaylarda adı sıkça anılan Vanlı işadamlarından Halil Tandoğan, son günlerde hakkında çıkan “AK Parti’ye ihanet etti mi?” şeklindeki haberlere tepki gösterdi.

Tandoğan’dan ‘ihanet’ haberine sert tepki!

Geçtiğimiz haftalarda yapılan VATSO ve VATBO seçimlerinde adısıkça duyduğumuz ve son günlerde basının da ısrarla haberine konu ettiği işadamı Halil Tandoğan yaptığı bir açıklama ile son günlerde kendisi ile ilgili haberlere tepki gösterdi. VATSO’nun turuncu listesinde seçime girmesinin ardından VATBO seçimleri için de bir liste hazırlayan ve seçim günü, “VATBO seçimlerini turuncu listesi” kazandı şeklinde açıklamalar yapan fakat daha sonra da başkanlığa seçilen Selman Toprak ile anlaşmazlık yaşayan Tandoğan bu süreçte kendisi ile ilgili çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını kaydetti. Özellikle bir radyo programına konuk olduktan sonra söylediği sözlerden sonra hedef haline gelen ve kendisi ile ilgili “AK Parti ihanet etti mi?” başlıklı bir yazı kaleme alınan Tandoğan, sert bir dille bu haberleri eleştirdi.

 

“SINIRLARI AŞMIŞTIR”

 

Yaptığı bir açıklama ile durumu değerlendiren Tandoğan, “Yazıda şahsımla ilgili gerçeği yansıtmayan ifadelere yer verilmiştir. Yorum sahibi kişinin iddiasına göre katıldığım radyo programında il yönetim kurulu üyesi olduğum AK Parti’nin, oda seçimlerinde bana ve beraber hareket ettiğim kişilere ihanet ettiğini söylemişim. Yorum sahibi kişinin yazısında güya, ‘AK Parti bize ihanet etti. Seçimi kaybetmemizin nedeni ihanettir. Benim partim beni desteklemiyorsa bu bir ihanettir” demişim. Yayın kaydı, radyo arşivinde mevcuttur. Programda ne böyle bir söz, nede böyle bir anlam taşıyacak sözler söyledim. Yorum, gazetecilik etiği ve ilkeleriyle bağdaşmamakla birlikte insaf ve izan sınırlarını da aşmıştır. Şahsımı hedef alan yorumla ilgili hukuki girişimleri de başlatmış olduğumu bilmenizi isterim.” Şeklinde konuştu.


Menduh Çalışkan-Şehrivan

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2013, 14:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER