Vali Bilmez, ‘Hoşap’ projesini yerinde inceledi

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, ‘Hoşap’ projesini yerinde inceleyerek Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış’tan bilgiler aldı.

Vali Bilmez, ‘Hoşap’ projesini yerinde inceledi

Geçtiğimiz yıl Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki terör saldırısında şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Sedat Kasap'ın mevlit programına katılmak üzere Güzelsu Mahallesi’ne gelen Vali Bilmez, beraberindeki heyetle beraber ‘Hoşap’ projesini yerinde inceledi. Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış’ın uzun uğraşlar sonucu ortaya çıkardığı proje ile Hoşap (Güzelsu), tarihi dokusuna uygun yeniden ayağa kaldırılması öngörülüyor. Başkan Tanış’ın seçim vaatlerinden biri olan ‘Hoşap’ projesiyle yeni yaşam alanı içerisinde yeşil alan, tarihi alan ve sosyal donatı alanları bölgeye kazandırılacak.


35 bin metrekarelik rekreasyon ve peyzaj alanı olan proje için bakanlık onayını alan Başkan Tanış, projeyi Vali Bilmez ve beraberindeki heyete sundu. Proje alanlarını tek tek gezen Vali Bilmez, Van’ın önemli bir tarihi ve kültürel mirası olan Hoşap Kalesi’nin bu proje sayesinde turizme ve bölge insanına önemli katkılar sunacağını ifade etti.


Başkan Tanış ise, uzun emekler neticesinde projede önemli bir yol kat ettiklerini aktardı. Bu tür büyük projelerin zaman gerektirdiğini belirten Başkan Tanış, “Verdiğimiz sözleri tek tek yerine getiriyoruz. Hoşap’ı yeniden ayağa kaldıracak bu mega proje için durmadan çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bugün valimize projemizi yerinde sunduk. Karayolları Bölge Müdürümüz ve büyükşehir ilgili daire başkanlarımıza projemize verdikleri ilgiden dolayı teşekkür ediyorum. Allah’ın izniyle Hoşap hak ettiği hizmetle buluşacaktır” dedi.

İHLAS HABER AJANSI

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2019, 16:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
RUMUZ TANIŞ
RUMUZ TANIŞ - 10 ay Önce

BAŞARI AZİMLE OLUR. BAŞARILARIN DEVAMINI DİLERİZ SAYIN BAŞKANIMIZA

Tebrikler, güzel bir düşünce olmuş.
Tebrikler, güzel bir düşünce olmuş. - 10 ay Önce

Kale ve çevresi, , Hoşap deresi, köprüsü, eski Hoşap şehir surları ve çarşıdaki dükkanlar ordaki tarihi dokuya uygun bir taş mimari ile yeniden yapılmalı. Ayrıca diğer sahalarda da çevre düzenlemesi ve peyzaj olmalı. Yeşil alanlar ve parklar yapılmalı.