banner211

Van'da bugün neler oldu? İşte günün özeti

26.01.2021 Van'da günün özeti

Van'da bugün neler oldu? İşte günün özeti

Van'ın Özalp ilçesinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Doğu Anadolu Projesi (DAP) Kalkınma İdaresi Başkanlığı ve Kaymakamlığın iş birliğiyle yeni yapılan ve modern şekilde dizayn edilen halk kütüphanesi hizmete açıldı.
 

İŞTE HABERİN DETAYI

Son dönemlerde Türkiye ve bazı bölgeler için yapılan kuraklık uyarıları ardı ardına geliyor. Van’ın da aralarında bulunduğu riskli bölgeler ile ilgili haritalar, su azlığı haritaları ardı ardına gelirken Van’daki uzmanlar da uyarılarını yapmaya devam ediyor. Şehrivan’ın da daha önce gündeme taşıdığı ve uzman görüşünü yansıttığı kuraklık uyarılarının sonuncusunu Yüzüncü Yıl Üniversitesi (Van YYÜ) Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Faruk Alaeddinoğlu yaptı.
 

İŞTE HABERİN DETAYI

Son zamanlarda özellikle pandemi ile beraber insanların evden çıkamaması hayvan sahiplenme oranını artırdı. Van Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde son bir yılda 13 bin 657 sokak hayvanı tedavi edilerek 196’sı sahiplendirildi
 

İŞTE HABERİN DETAYI

AK Parti MKYK Üyesi ve Van Milletvekili Osman Nuri Gülaçar, DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız ile bir araya gelerek Van'a yapılan ve yakın zamanda yapılacak projeleri değerlendirerek, yeni yatırımlar noktasında taleplerini iletti.
 

İŞTE HABERİN DETAYI

Van’ın Özalp ilçesine bağlı Emek Mahallesi’nde kar yağışı sonrası simetrik yapılar kuş bakışı ile başka bir güzel.

İŞTE HABERİN DETAYI

Üç farklı ülkeden Van’a gelen adrenalin tutkunları, tırmandıkları Artos Dağı’nın zirvesinde Van Gölü’ne karşı kayak ve yamaç paraşütü yaptı.
 

İŞTE HABERİN DETAYI

Van’ın Edremit ilçesindeki bir evde çıkan yangın büyük hasara yol açtı.
 

İŞTE HABERİN DETAYI

Van’ın Tuşba ilçesindeki Şeyh Abdulkadir Geylani Camisi’nde hırsızlık yapan genç kız ve arkadaşı güvenlik kameralarına takıldı.
 

İŞTE HABERİN DETAYI

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaşı Tıp Merkezinde “Hasta Çocuklara Yönelik Sosyal Sorumluluk Projesi” kapsamında açılan “Minik Hayaller Çocuk Mağazası” hasta çocuklara umut oldu.
 

İŞTE HABERİN DETAYI

Van’ın Tuşba ilçesinde av tüfeğiyle vurulan köpek, ekiplerin tüm müdahalesine rağmen telef oldu.
 

İŞTE HABERİN DETAYI

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Van Eğitim ve Araştırma Hastanesinde akülü elektronik hasta transfer aracı, ameliyat sonrası hasta transfer sedyesi ve refakatçi akülü tekerlekli sandalye hizmete sunuldu.
 

İŞTE HABERİN DETAYI

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE

banner201