banner211

Van'da bugün neler oldu? İşte günün özeti

04.03.2021 Günün özeti

Van'da bugün neler oldu? İşte günün özeti

Bir türlü açılmayan Kapıköy ve Van araştırma önergesiyle meclise taşındı, AK Parti ve HDP’li vekiller kentle ilgili birbirine taban tabana zıt açıklamalar yaptı. HDP’li Murat Sarısaç’ın araştırma önergesi ve Van ile ilgili durumu anlatan açıklamasının okunması sonrası AK Partili Abdulahat Arvas da aynı konularda detaylı bir cevap verdi. İki partinin farklı şekilde ortaya koyduğu Van ve Kapıköy tartışmasında, Van’ın sosyal, politik ve ekonomik sorunlarının araştırılması amacıyla HDP grubu tarafından verilen araştırma önergesi Meclis’te reddedildi.

İŞTE HABERİN DETAYI

HDP’li Van Vekili Murat Sarısaç’ın Van ile ilgili önergesi önceki gün meclis gündemine geldi. O önergenin tartışılması üzerine HDP’li grup adına İstanbul milletvekili Erol Katırcıoğlu kapsamlı bir açıklama yaptı.

İŞTE HABERİN DETAYI

Uzun süredir kentin gündemini meşgul eden birkaç kez de meclise de taşınan Kapıköy’ün kapalı kalması mecliste bir kez daha konuşuldu. HDP’li Murat Sarısaç’ın araştırma önergesi sonrası önceki gün konuşulan ve tartışılan Kapıköy ile ilgili görüşmeler ve iddialar gerçekleşirken HDP’nin Van’ı ve Kapıköy’ü konu alan açıklamasına Ak Parti’li Abdulahat Arvas’tan da cevap geldi.

İŞTE HABERİN DETAYI

Van’ın Başkale ilçesinde jandarma ekiplerinin bir eve düzenlediği operasyonda 154 kilo toz esrar ele geçirildi.

İŞTE HABERİN DETAYI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’deki kontrollü normalleşme sürecinin startını vermesinin ardından Van esnafı iş başı yaparken, Van Valisi de esnafı ziyaret ederek kurallara uymaları konusunda uyarıda bulundu. Ziyaretinde kentteki vaka durumu, taziyeler nedeniyle artan vakalar, Kapıköy’ün durumu ve Van’daki genel önlemlerle ilgili detaylar paylaştı. Vali Bilmez kentin iyi bir durumda olduğunu ve bu durumun muhafaza edilmesi gerektiğine değinerek vatandaşlara da duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti

İŞTE HABERİN DETAYI

Van’da kamyonetin kontrolden çıkması sonucu 1 kişi yaralandı.
 

İŞTE HABERİN DETAYI

Van’ın Saray İlçesinde vaka sayılarının bir anda artış göstermesi üzerine filyasyon ekipleri çalışma başlattı. İlçenin 4 mahallesinde 14 yeni vaka tespit edildi. 4 mahallede jandarma devriye atarken, okullar 10 gün süreyle  tatil edildi.

İŞTE HABERİN DETAYI

Geniş meraları ve yaylalarıyla hayvancılığın önemli merkezlerinden Van'da sağlanan destekler ve geliştirilen projelerle küçükbaş ve büyükbaş hayvan sayısı artıyor.

İŞTE HABERİN DETAYI

Van’ın Saray ilçesindeki 4 mahallede vaka sayılarının bir anda artış göstermesi üzerine okullar 10 gün süreyle tatil edildi.
 

İŞTE HABERİN DETAYI

Van’ın Gürpınar ilçesinde "kontrollü normalleşme" döneminin başlamasının ardından korona virüs salgınıyla mücadele kapsamında maske ve sosyal mesafe denetimi yapıldı.
 

İŞTE HABERİN DETAYI

Van Gölü Aktivistleri, bu yıl 16’ncı kez düzenlenecek olan Uluslararası Antalya Maratonu için yola çıktı.

İŞTE HABERİN DETAYI

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, Saray ilçesinde taziyeden kaynaklı vakaların olduğu belirterek, “Saray’da uzun süredir vakamız hemen hemen yok denecek düzeydeydi ama maalesef yine bir taziyeden kaynaklı ilçemizin tüm okullarını kapatmak zorunda kaldık” dedi.
 

İŞTE HABERİN DETAYI

Vanspor, deplasmanda Bodrumspor'a 1-0 mağlup oldu. İki hafta üst üste puan kaybeden kırmızı siyahlılar, şampiyon yolunda ilerlerken ikinci sıradan üçüncü sıraya geriledi.

İŞTE HABERİN DETAYI

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE