banner211

VAN DENİZİ'NDEN BAYRAK ÇIKARDILAR!

Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen 6'ncı Van Denizi Su Sporları Festivali renkli görüntülerle başladı...

VAN DENİZİ'NDEN BAYRAK ÇIKARDILAR!

Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen 6'ncı Van Denizi Su Sporları Festivali renkli görüntülerle başladı. Edremit-Gebze Su Sporları Merkezi'nde saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan festivalde, Van Arama Kurtarma Eğitim Merkezi (AKEM) tarafından su altında Türk Bayrağı'nın çıkarılması gösterisi izleyicilerden büyük alkış aldı.

Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen 6'ncı Van Denizi Su Sporları Festivali Edremit-Gebze Su Sporları Merkezi'nde düzenlendi. Vangölü üzerinde renkli görüntülere sahne olan festivalin açılış konuşmasını yapan Van Valisi İbrahim Taşyapan, Van Denizi'nin yörenin en önemli güzelliklerinden birisi olduğunu belirterek, Van Denizi'nden yeterince faydalanılamadığını söyledi.

ŞEHİTLER İÇİN VANGÖLÜ'NDEN BAYRAK ÇIKARILDI

Festivalde İstiklal Marşı'nın okunması sırasında Van Arama Kurtarma Eğitim Merkezi (AKEM) tarafından su altında Türk Bayrağı'nın çıkarılması izleyicilerden büyük alkış aldı. Gösterinin son günlerde yaşanan terör olaylarında şehit olan asker ve polisleri anmak adına Van ilinde görev yapan asker ve polislerden kurulu gönüllü bir ekip tarafından organize edildiği belirtildi. Kano yarışmaları ile başlayan festival; kürek, yelken ve yüzme yarışmaları ile devam etti. Festivalde flyboard ve dragon gösterileri izleyicilerin beğenisini topladı.

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2015, 14:52
YORUM EKLE

banner201