banner211

Van Valiliğinden sünnet, kına, nişan ve düğünler için yeni düzenleme!

Van Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu, Koronavirüs tedbirleri kapsamında, il genelinde yapılacak; sünnet, nişan, kına ve düğünler için yeni düzenleme yaptı.

Van Valiliğinden sünnet, kına, nişan ve düğünler için yeni düzenleme!

Düzenleme kapsamında şu duyuru yapıldı;

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun 13.08.2020 Tarih ve 2020/88 Sayılı Kararı


İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulumuzun 18.03.2020 tarih ve 2020/6 sayılı Kararı ile
faaliyetleri geçici olarak durdurulan bilardo salonları aşağıda belirtilen hususlara riayet
edilmesi şartı ile faaliyetlerine başlayabilecektir.


* Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu, ilgili bakanlık ve kurumlar tarafından belirlenmiş/belirlenecek kurallara/tedbirlere eksiksiz uyulacaktır.


* Covid-19 salgınına karşı alınacak tedbirlerin uygulanmasından sorumlu ve denetim ekiplerinin iletişim içinde olacağı işletmenin Koronavirüs sorumlusu / sorumluları görevlendirilecektir.

Umumi Hıfzıssıhha Kurulumuzun 07.07.2020 tarih ve 2020/79 sayılı Kararının 1. maddesinin güncellenerek, mahallelerde ve/veya sokaklarda yapılan düğün (gelin alma, kına vs. dâhil), nişan, sünnet düğünü vb. etkinliklerin süresi aynı gün içerisinde kalacak şekilde 08:00-22:00 saatleri arasında yapılabilecektir.

(vanlinihathoca)

YORUM EKLE
YORUMLAR
f s
f s - 7 ay Önce

saat 08.00 baslama 22:00 bitiş hiç yasaklanmasa daha iyi ..ne gerek kaldı gun boyu düün olacak milete virusbulaşacak sözde yasak özde değil

Van lı
Van lı - 7 ay Önce

Van da idarecilerin aylardır covid 19 için aldıkları kararlara hayran kalıyoruz. Düğünler daha önceleri öğleden sonra başlarken şimdi idareciler sözde tedbir alarak sabah 8:00 de başlamasını istiyor, Van da virüsü her yere taşıyan en büyük etken minibüslerdir buna tedbir almak cesaret ister idarecilere bu var mı??????

banner201