banner211

Van’da seyyar satıcılardan zabıtaya saldırı

Sanat Parkı ve civarında seyyar satıcılara müdahale eden İpekyolu Belediyesi Zabıta ekipleri bir grup seyyar satıcının saldırısına uğradı. Saldırıda 9 zabıta görevlisi yaralandı.

Van’da seyyar satıcılardan zabıtaya saldırı

ŞEHRİVAN HABER: Sanat Parkı ve civarında seyyar satıcılara müdahale eden İpekyolu Belediyesi Zabıta ekipleri bir grup seyyar satıcının saldırısına uğradı. Saldırıda 9 zabıta görevlisi yaralandı.


 
Van merkez İpekyolu İlçesi’nde Ramazan ayından itibaren seyyar satıcıların sokak, cadde ve parklarını işgal etmesinin ardından esnaf ve vatandaşın yoğun şikâyetleri üzerine İpekyolu Belediyesi Zabıta ekipleri olaya müdahale etti. 

Vatandaşların yoğun bir şekilde kullandığı cadde ve sokaklarda başta semaverde çayı satan satıcılar olmak üzere diğer seyyar satıcılar bütün uyarılara rağmen bu tutumlarını sürdürmesi üzerine zabıta ekiplerinin müdahale etti. Müdahale sonrası zabıta ekipleri söz konusu seyyar satıcıların bıçak, sopa ve taşlı saldırısına uğradı. Saldırıda 9 zabıta personeli çeşitli yerlerinden yaralanarak hastaneye kaldırıldı.


 


 Olayda yaralanan zabıta personeline hastanede geçmiş olsun ziyaretinde bulunan İpekyolu Belediye Eş Başkanı Azim Yacan, yaralıların sağlık durumu hakkında bilgi aldı. Hastanede tedavi altına alınan yaralıların hayati bir tehlikeleri bulunmazken, yapılan tedaviden sonrası yaralı zabıta personelleri taburcu edildi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Aman belediyelerimizi çay ocağı yapmasınlar.
Aman belediyelerimizi çay ocağı yapmasınlar. - 2 yıl Önce

Daha ilk tezgah açtıklarında bir kişi açmıştı. O zaman müdahale edilmedi. Temizlikçiler, park görevlisi ve zabıtalar başta umursamaz davrandı. Sonradan her parkta dört beş ayrı semaverci grup tezgah açtı. Ellerinde balta, keser gibi ürkütücü araçlarla park içinde dolanan, parkları vergisiz çay bahçesine çeviren, vatandaşı dumanaltı eden, parkları kirletip tahrip eden bu kanunsuz kişiler en sonunda Belediyeyi de çay ocağına çevirirler. Bu basite almanın sonu buraya kadar gider. Boşuna "iyilikten maraz doğar" dememişler. Bunlara göz yumanlar "bu krizde onlar da bir ekmek parası kazansın" demiş olabilirler. Ama böyle olmaz. Bakalım zabıta teşkilatı teslim mi olacak yoksa şehri, cadde ve kaldırımları, park ve bahçeleri işgalci esnaftan ve semavercilerden kurtaracak mı? Hep birlikte göreceğiz.

Zeki
Zeki - 2 yıl Önce

Bu haydutluğa çevik kuvvet müdahale etsin. Cahil kimseler ancak o dilden anlıyor malesef

bahtiyar balbal
bahtiyar balbal - 2 yıl Önce

Van güya büyükşehir. yazık vanımıza ya. seyyar satıcılar domatesten tut fasulyeye kadar sokaklarda her şeyi satıyor. valilik bu işe el atmalı. van potansiyeli olan, gelişebilecek bir şehir. ama en köy gibi büyükşehir. Mardin vanın yarısı kadar büyük değil ama düzenli bir büyükşehir. çok zor olmasa gerek şu işportacı ve semavercileri ortadan kaldırmak.

a kerim
a kerim - 2 yıl Önce

valilik deyil belediyenin ișidir

Soner
Soner - 2 yıl Önce

Vanın seyyar satıcı ları eşkiyalaş mışlar ve bunların buhale gelmiş olmaları hep belediye yenin olmaması iskele kampüs münübüslerin çıktığı kôşe sayar seyyar satıcı lardan gıçemiyor insanlar belediye yiyorsa onlarında kaldırsın

Wanly
Wanly - 2 yıl Önce

Istanbul antalya izmir gibi yerlerde bu durumlarda belediye seyyar satıcılara çaycı lara yer yapmış siz de yapın ki bu görüntüler bi daha olmasın ve zabıta larda kendilerini çelik kuvvet sanıyor... ayda 4 bin tl alıyorsun da seyyarcilari neden görmezden bazen gelmiyorsun ekmek parası ve zabitaci sende yarın işsiz kal anlarsın ekmek mücadelesini bende olsam ekmegim için çocuğum için üstüme geleni elinden geleni yaparım zabıta lar çok oldunuz ben antalya manavgatta zabıta bulamazsın izmir de öyle hatta istanbulda bile öyle van böyle işiniz gücünüz fakirle uğraşmak hele zabita muduru ZEYNEP çok havalı başka müdür mu yoktu

Neco
Neco - 2 yıl Önce

Siz zabıtları eğitmedikçe asla bu hırslı kavgalari önüne geçemezsiniz zabıtaları eğitin
Seyyarcilari hor görmemek lazım
tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır
Ustu üstüne gelen zabıtayı bende olsam bu kavga olur suç seyyarcilarda değil eğitimsiz zabıtada

İshak
İshak - 2 yıl Önce

Bu çeteleri Van Merkezden derhal temizlemeli,Yoksa ilerdeki yıllarda Van halkı çok çeker bu ćetelerden bizden demesi.


banner201