banner166

Van’da yeni korona yasakları!

Van’da Valilik tarafından alınan yeni karar ile 65 yaş üstü vatandaşlara yönelik yeni yasaklar açıklandı. İşte detayları…

Van’da yeni korona yasakları!

01 Haziran 2020 tarihinden itibaren uygulanmaya başlayan normalleşme süreciyle birlikte Covid-19 vakalarının artmaya başlaması üzerine, Van Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan kararlarla yeni kısıtlamalar getirildi.
Van Valiliği korona virüs vakalarının artmaya devam etmesi üzerine bazı tedbirler alındığını açıkladı.


Valilikten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; 


Normalleşme süreciyle birlikte Covid-19 vakalarının artmaya başlaması üzerine, Hıfzıssıha Kurulu tarafından alınan kararlarla yeni kısıtlamalar getirildi. Kısıtlamalara uymayanlara idari ve adli işlem yapılacak.
 

65 YAŞ ÜSTÜ OLANLRA DÜĞÜN NİŞAN SÜNNET VE MEVLİT YASAĞI
 

Bu kapsamda ilimiz genelinde 65 yaş ve üzeri olanların düğün, nişan, sünnet mevlit gibi toplu törenlere katılması yasaklanmıştır.
 

65 YAŞ ÜSTÜ OLANLARA TOPLU TAŞIMA KISITLAMASI
 

Ayrıca 65 yaş ve üzeri olanların sabah saat 07.30 – 10.00 ile akşam saat 16.30 – 19.00 arası şehir içinde, mahalle ve ilçeler arası toplu taşıma yapan araçlara (belediye ve halk otobüsü, minibüs ) binmesi yasaklanmıştır.
Kısıtlamalara uymayanlar hakkında hem idari hem de adli işlem yapılacaktır.

 

EVİNDE TEDAVİ OLAN KOVİD-19 HASTALARINA İKAMET DIŞINA ÇIKMA YASAĞI
 

Ayrıca ilimiz genelinde yapılan muayenede Covid-19 testi pozitif olup klinik bulgusu olmadığı için evde tedavisi devam eden hastaların ikametlerinin dışına çıkması yasaklanmıştır.
Sağlık, kolluk ve denetim ekiplerince yapılan kontrollerde hastanın evden ayrıldığı veya ev içinde kendini izole etmediği tespit edilmesi halinde, ilgili kişi hakkında adli ve idarî işlem yapılacaktır.
Risk devam ediyor. Hep birlikte kurallara sıkı sıkıya uyarak Covid-19’la mücadelede başarıya ulaşacağız. Maske-Sosyal mesafe-Hijyene dikkat edelim.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ne tedbir ama
Ne tedbir ama - 1 ay Önce

Böyle saçma tedbirler oldukça bu virüs te işsizlik gibi herkesi yakar

vanlı
vanlı - 1 ay Önce

bu virüs bitmez tedbir sıfır birde kışın görün